Kızılay aracına saldırı
Haber
14 Eylül 2020 - Pazartesi 12:41
 
Kızılay aracına saldırı
Suriye’ye halkına yardım için Suriye topraklarında bulunan Türk Kızılay aracına saldırı düzenlendi düzenlenen saldırı sonucunda 1 kızıl ay personeli hayatını kaybederken bir personelde yaralandı.
ASAYİŞ Haberi
Kızılay aracına saldırı

Suriye’nin Elbab kentinde seyir halindeki Türk Kızılay aracına düzenlenen silahlı saldırıda bir Kızılay personeli hayatını kaybederken bir personelde yaralandı.

Türk Kızılay'dan yapılan açıklamaya göre, üzerinde ve tavanında belirgin bir şekilde Kızılay amblemi bulunan seyir halindeki Türk Kızılay aracına, Çobanbey- El-Bab arasında, plakasız iki araç içerisinde yüzleri maskeli ve kamuflaj kıyafetli kişiler tarafından çapraz ateş açıldı. Saldırı sonucu araçta bulunan Kızılay El-Bab Sevgi mağazasında çalışan bir Türk Kızılay personeli hayatını kaybetti, bir personel de yaralandı. Bir kişi de saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Türk Kızılay konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Suriye Elbab'da Türk Kızılay aracımıza düzenlenen silahlı saldırıda bir Kızılay personelimiz şehit olmuş, bir personelimiz yaralanmıştır.

Aracımızda belirgin bir Kızılay logosu olmasına rağmen düzenlenen bu saldırıyı kınıyor, Şehidimize Allah'tan rahmet diliyoruz.”ifadeleri kullanıldı.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı