Haber Detayı
07 Mayıs 2020 - Perşembe 15:13 Bu haber 251 kez okundu
 
Kızılay’ın yardımları sosyal mesafeye takıldı
İzdihamın adresi bu defa Kızılay Haliliye Şubesi oldu. Vatandaşlar adeta iç içe girdi.
ÖZEL HABER Haberi
Kızılay’ın yardımları sosyal mesafeye takıldı

Sosyal mesafe kuralları bir kez daha hiçe sayıldı. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, Kızılay tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında ve Ramazan ayı münasebetiyle dağıtımı gerçekleştirilen bir adet gıda paketi için adeta izdiham oluşturdular.

Atatürk Bulvarı Kadri Eroğan Caddesi üzerinde Kızılay Haliliye Şubesi tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda paketi dağıtımının gerçekleştirileceğinin bilgisini alan ihtiyaç sahibi vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren bölgede yoğunluklar oluşturmaya başladılar.

Artan yoğunlukla birlikte oluşan izdiham ve ihlal edilen sosyal mesafe kuralları vatandaşların dünya genelini etkisi altına alan ve artarak devam eden korna virüsü tedbirlerini hiçe saymaları dikkatlerden kaçmadı.

Korona virüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere bir adet gıda paketi alabilmek için sağlıklarını hiçe sayan vatandaşların bu hareketi tepki toplarken, Kızılay Haliliye Şubesinin gıda paketi dağıtımını şubeden yapması ve vatandaşları paketleri almaları için şubeye çağırması ise ayrı bir merak konusu haline geldi.

Kızılay yetkililerinin gıda paketi dağıtımını neden bu şekilde yaptığına bir anlam veremediğini belirten Vatandaşlar; “Türkiye’nin ilk ve en geniş ağa sahip yardım kuruluşu olma özelliği taşıyan Kızılay’ın ilk defa yardımlarını bu şekilde dağıttığını görüyoruz.

Oysaki dünya genelinde küresel bir tehdit olan korona virüsün şakası yok. Hızla bulaşıp çabuk öldürme özelliğine sahip olan bu virüse karşı sivil yardım kuruluşları bile dağıtımlarını evlere yaparken Kızılay Haliliye Şubesinin böylesine tehlikeli bir dönemde izdiham oluşturacak bir dağıtımın altına imza atması kabul edilemez.

Umarız sosyal mesafe kurallarına uymadan ve sadece kendi sağlıklarını değil, yanı sıra çevrede bulunan tüm vatandaşların da sağlığını tehdit edercesine oluşan bu ve benzeri izdihamları bir daha yaşamayız. Yetkililerin bu konuda harekete geçmeleri gerekmekte” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı