Kuş, “İşçi ve idare karşı karşıya getirilmek istendi”
Haber
15 Ekim 2020 - Perşembe 09:20
 
Kuş, “İşçi ve idare karşı karşıya getirilmek istendi”
Eyyübiye Belediyesi’nde çalışan işçilerin maaş protestosu ile ilgili Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş yazılı açıklamada bulunarak konuya açıklık getirdi.
İLÇE Haberi
Kuş, “İşçi ve idare karşı karşıya getirilmek istendi”

Eyyübiye Belediyesi'nde maaşlarının ve SSK primlerinin eksik yattığını söyleyen işçiler Osmanlı mahallesinde toplanarak protesto eylemi düzenlediler. İşçiler, maaşlarını bir süredir eksik ve zamanında alamadıkları için birçok sıkıntıya düştüklerini iddia etmişlerdi.

 

Konuya açıklık getiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Belediye çalışanlarımızla bir toplu iş sözleşmesi sürecimiz söz konusudur.  Yetkili sendika ile yaptığımız görüşmeler sonucu en düşük işçi maaşımız yapılan zamlarla birlikte 3200 TL olacaktır. Yetkili sendika ile yapılan görüşmede bir problem söz konusu değilken, öngörülen zam oranı üzerinde mutabık kalındığı halde bazı kesimlerce işçi üzerinden idare ve işçi karşı karşıya getirilme hedeflenmiştir. Yapılan zam oranı inisiyatifimle mali imkânların üstünden gerçekleştirilen bir orandır. Buna rağmen iyi niyetimizi suistimal ederek, hizmeti aksatacak, kanunsuz iş ve işlemlerde bulunanlar hakkında mevzuat çerçevesinde yasal işlem başlatılacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı