Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 09:13 Bu haber 755 kez okundu
 
Kuyumcular bayram sonrasını bekliyor
Şanlıurfa’da Ramazan ayını durgun geçiren kuyumcular, umutlarını bayram sonrasına taşıdı. Bayram sonrası düğün sezonunun başlayacağını belirten kuyumcu esnafı, umutlarını düğün sezonuna taşıdıklarını dile getirdi.
ÖZEL HABER Haberi
Kuyumcular bayram sonrasını bekliyor

Mehmet ASLAN/

Şanlıurfa’da Ramazan ayı nedeniyle düğün sezonu durgunlaşırken, bu durumdan en fazla şikayetçi kesim ise kuyumcu esnafı oldu. Kuyumcular şimdilerde düğünlerin Ramazan ayına denk gelmesi ve bu yüzden ertelenmesi karşısında kara kara düşünüyor.

   Özellikle yaz sezonunda düğünlerden dolayı iyi iş yaptıklarını vurgulayan kuyumcular, şimdi belirsizlik içerisinde olduklarını ifade ediyor. Kuyumcular, yaşanan durgunluğa rağmen işlerinin bayramdan sonra düzeleceğinden umutlu.

 

Fiyatların artışı durgunluk oluşturdu

Gazetemize konuşan Kuyumcu Ahmet Çiftçi, “Altın değerleri bugünlerde biraz yükselişte, halkımızın da bunda bir tereddüdü var. Fiyatların artışı durgunluk oluşturdu. Bayram sonrası fiyatlar biraz düşer diye ümitleri var. Ufak tefek nişan gibi şeyler oluyor ama düğün olmuyor. Ayrıca Şanlıurfa’nın geleneğinde iki bayram arası düğün olmaz önyargısı var. Bunların neticesinde de işler inşallah iyi olur ve kuyumcularda da farklı alışverişler olur. Ramazanlık ayının yine bu sene yaz aylarına denk gelmesinden dolayı bir durgunluk yaşadık.Kuyumcu sektörü şuan iş yapmıyor. Kuyumcu sektörü de, düğün sahipleri de durumdan çok şikâyetçi. Müşterilerimizin alım gücü sektörümüzün geleceğini belirliyor. Kuyumcu sektöründe iş yok ama şükretmek gerekiyor. Çözüm şimdilik yok altın fiyatları sürekli değişiyor.Ümidimiz bayramdan sonra inşallah kendi haliyle normal düzeyde seyreder” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı