Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 10:25
 
LPG fiyatları Şanlıurfa’da 4 TL’ye yaklaştı
LPG’li araç kullanan Şanlıurfalı sürücüler, yükselen LPG fiyatlarının benzin ve motorin fiyatları ile yarışır duruma geldiğini söylediler.
ÖZEL HABER Haberi
LPG fiyatları Şanlıurfa’da 4 TL’ye yaklaştı

Geçtiğimiz yıl yaşanan ekonomik kriz ile birlikte yükselişe geçen döviz fiyatları nedeniyle birçok üründe olduğu gibi LPG fiyatlarında da artışa geçtiğini belirten Şanlıurfalı sürücüler, yükselen LPG fiyatlarının benzin ve motorin fiyatları ile yarışır duruma geldiğini söylediler.

Artışın her geçen hafta hissedilir bir şekilde fiyatlara uygulandığını belirten sürücüler, her bir akaryakıt istasyonunun farklı fiyatlar uyguladığını ve bunun sonucunda asıl fiyatın ne kadar olduğunu belirleyen bir denetim eksikliklerinin olmasından yakındılar.

Her bir istasyonun kendi hesabına göre fiyat uyguladığını belirten sürücüler; “özellikle Şanlıurfa da LPG fiyatları oldukça yüksek. İstasyonlar kendi kafalarına göre fiyatlar belirliyorlar. Hiç birisinde uygun fiyat yok. Hangi firmaya gidersek gidelim ne yazık ki yüksek fiyatlar nedeniyle az miktarda LPG almak zorunda kalıyoruz.”

 

Komşu illerde fiyat oldukça uygun

Yanı başımızda bulunan Adıyaman’da LPG fiyatlarının 3 TL ila 3,20 TL arasında satışa sunulduğunu belirten sürücüler, Şanlıurfalı istasyonların LPG’yi neden bu kadar yüksek fiyatlardan satışa sunduklarına bir anlam veremediklerini söylediler.

Sürücüler; “Aldığımız bilgilere göre komşu illerde LPG fiyatları çok uygun. Adıyaman gibi küçük bir ilde bile Adıyaman’da LPG fiyatlarının 3 TL ila 3,20 TL arasında satışa sunulmakta. Fakat ne yazık ki Şanlıurfa’da durum aynı değil.

Rekabet kurulu bu duruma neden sessiz kalıyor bunu anlamış değiliz. Eğer LPG fiyatları belirli bir ölçüde ise o zaman tüm istasyonların aynı fiyatı uygulaması gerekmiyor mu? Rekabet kurulu nasıl bir denetim yapıyor? Bu ve benzeri soruların yanı sıra çevre illerdeki satış durumu bu defa kafalarda soru işaretlerine neden oluyor.”

 

‘Böyle giderse bezine döneceğiz’

LPG fiyatlarının 4 TL sınırına ulaştığını önümüzdeki günlerde ise bu fiyatların 4 TL’nin üzerine çıkabileceğini söyleyen Şanlıurfalı Sürücüler; “Şanlıurfa da LPG fiyatlarının yükselişinin bu şekilde devam etmesi halinde benzine dönüş yapmak zorunda kalacağız.

Zaten benzin araçların motorları için daha sağlıklı ve daha iyi bir yakıt. Araçlarımızda oluşabilecek motor arızalarını da benzine geçtiğimiz takdirde önlemiş olacağız. Yada araçlarımızı satışa sunarak, ya motorin yakıtlı araçlar alacağız, yada yeni sistem elektrikli araçları almak için bütçemizi zorlayacağız” şekilinde konuştular.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı