Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 09:08 Bu haber 2463 kez okundu
 
Mahalle sakinlerinden Haliliye Belediyesi’ne tepki
Yenişehir Mahalle sakinleri son birkaç gündür sivrisinek yüzünden rahat uyuyamadıklarını ifade ettiler. Kolları, bacakları, her yerleri yara bere içinde olan vatandaşların ortak tepkisi ise, Haliliye Belediyesi’nin ilaçlama konusunda sürekli reklam yapmasına rağmen sınıfta kaldığı yönünde oldu.
ÖZEL HABER Haberi
Mahalle sakinlerinden Haliliye Belediyesi’ne tepki

Yenişehir Mahallesinde son günlerde artan sivrisinek ve haşere sorunu mahalle sakinlerini çileden çıkardı. Geceleri uyuyamadıklarını belirten mahalle sakinleri, Haliliye Belediyesine tepki gösterdi.

   Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi sakinleri sivrisinek ve haşerelerden dertli. Özellikle havanın kararmasından itibaren mahalleyi basan sinekler ve böcekler, yaşamı olumsuz etkilemeye başladı. Sineklerle yeteri kadar mücadele edilmediğini savunan mahalle sakinleri, akşamları dışarı çıkamadıklarını, evlerinin kapı ve pencerelerini sıkı sıkı kapatmak zorunda kaldıklarını dile getirdi. Yenişehir Mahallesi sakinleri, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a seslenerek soruna çözüm bulunmasını istedi.

Belediye yeterli duyarlılığı göstermiyor

Gazetemize konuşan mahalle sakinlerinden Müslüm Karakeçili, “ Sivrisinekler adeta mahallemizi istila etmiş durumda. Çocuklarımız sürekli sivrisinekler tarafından ısırılıyor. Gece uyuyamıyoruz. Sadece sivrisinek değil mahallemizde çok sayıda böcek türemiş. Yaz mevsimindeyiz ama hala yeterince ilaçlama yapılmadı. Belediyenin ilaçlama yapmasını ve konu ile ilgilenmesini istiyoruz. Sokaklar pislikten geçilmiyor. Yapılan ilaçlamalar hiçbir şekilde yeterli olmuyor. Haliliye Belediyesine defalarca müracaat etmemize rağmen yeterli duyarlılık gösterilmedi” dedi.

Yaz keyfini asla yapamıyoruz

Mahalle sakinlerinden Murat Yaslı ise,"Özellikle geceleri çok sinek ve böcek var, dışarı çıkamıyoruz. Yaz keyfini asla yapamıyoruz. Ayda birkaç defa Haliliye belediyesinden ilaçlamaya geliyorlar; ama o ilaç yeterli olmadığı için hiç fayda etmiyor" diye konuştu.

Kenan Seçici de,"Biz bu sineklerden gerçekten bıktık. Gece ne bahçede oturabiliyoruz ne çay içebiliyoruz. Sinekler bizi ve çocuklarımızı ısırmasınlar, diye balkona dahi çıkamıyorum. Belediye buna bir çare bulsun” ifadelerini kullandı.

FETHİ YAVUZTÜRK

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı