Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 16:33 Bu haber 8774 kez okundu
 
Milli Beka Hareketi Eyyübiye Teşkilatı açıldı
Milli Beka Hareketi Eyyübiye Teşkilatı'nın açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
SİYASET Haberi
Milli Beka Hareketi Eyyübiye Teşkilatı açıldı

Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayan Milli Beka Hareketi her geçen gün yeni katılımlarla büyümeye devam ediyor. Şu ana kadar 52 il ve 120 ilçede ve 13 ülkede teşkilatlanma çalışmaları tamamlayan dernek 560 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütleri arasına girdi.

   Milli Beka Hareketi’nin Eyyübiye Teşkilatının açılışı ise bugün yapıldı.Açılışa Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Aslan, Güneydoğu Bölge Başkanı Ahmet Talan, Şanlıurfa İl Başkanı Halil Ertan, Eyyübiye İlçe Başkanı Abdürrahim Ademoğlu katıldı.

   Açılışta konuşan Eyyübiye İlçe Başkanı Abdürrahim Ademoğlu, “Birçok vatanseverin gönül verdiği, yürekten desteklediği milli Beka Hareketi, kaybolmaya yüz tutmuş gelenek ve göreneklerimizin hayata geçirilmesi, değerlerimizin yeni nesile aktarılması konusunda Ulusal ve Uluslararası arenada Türk ve İslam tarihinin maddi ve manevi açıdan korunması, Dünya'nın Osmanlı mirası ile buluşması ve Türk İslam medeniyetlerini dünyaya duyurulmasını amaçlayan Uluslararası Milli Beka Hareketi Derneğidir. Yeni atandığım bu kutsal görevde son nefesime kadar vatanın ve bayrağım için tüm gayretim ve çabamla çalışacağım. Allah bizi mahcup etmesin” dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı