Neden Ağrı 1970 spor değilde Şanlıurfaspor?
Haber
21 Ağustos 2020 - Cuma 13:28
 
Neden Ağrı 1970 spor değilde Şanlıurfaspor?
Şanlıurfaspor’un eski Başkanlarından Fethi Şimşek ve Kemal Saraçoğlu’nun ardından Ağrı’lı bir iş adamının talipli olduğu öğrenildi.
SPOR Haberi
Neden Ağrı 1970 spor değilde Şanlıurfaspor?

2019-2020 futbol sezonuna eksi puan ile başlayan ve transfer tahtasını açamadığı için alt yapıdaki futbolcularla sezonu kapatmak zorunda kalan Şanlıurfaspor, pandemi sürecinden önce matematiksel olarak ligden düşmüştü. Pandemi sürecinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karar doğrultusunda tüm liglerde küme düşme kaldırılmıştı. 3. Ligde mücadele edeceği tahmin edilen Şanlıurfaspor’u borcundan dolayı kimse sahiplenmemiş hatta Karaköprü Belediyespor üzerinden projeler üretilmişti. Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı kararın ardından tekrardan 2. Ligde mücadele edeceği kesinleşen Şanlıurfaspor’da başkan adayları adaylıklarını açıklamışlardı.

 

İlk hamle Fethi Şimşek’ten

Şanlıurfaspor’un eski Başkanlarından Fethi Şimşek, maddi anlamda zor günler geçiren Şanlıurfaspor’a "Cansuyu" olmaya hazır olduğunu ifade etmişti. Şimşek,  Şanlıurfaspor ve başkan adaylığı ile ilgili olarak, “Bizden sonraki yöneticiler alacaklarından noter aracılığı ile feragat etmeleri durumunda, bizde tüm alacaklarımızdan feragat edeceğiz. İftira ve yalan yanlış bilgiler Şanliurfaspor a zarar vereceği gibi kulübe katkı sağlayacak hemşerilerimizin de heveslerini kırmaktadır. Gün birlik olup takımımıza ve kentimize layık olduğu şampiyonluklar yaşatma günüdür. Mevcut yönetim kurulunun kulübün borçları ile alakalı yaptığı açıklamalarda, tüm ibraların süreli olarak yapıldığını, bu ibralar için kaynak oluşturulduğunu, kulübün 2.350.000 TL ye ihtiyacının kaldığı söylenmekte. Yöneticiler dâhil tüm alacaklıların ibraları sonrası kalan borcun bu rakamlarda olması halinde ben bu borcu üstlenecek ve yeni sezon transfer çalışmalarına başlayıp ödemeleri yapacak bir yönetimi oluşturmaları için arkadaşlarımı ikna edebilirim. Tek derdimizin Urfa ve Ş.Urfaspor’un zarar görmemesi olduğunu, bu nedenle şimdiye kadar herhangi bir polemiğe girmediğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarım" ifadelerini kullanmıştı.

 

İkinci hamle Saraçoğlu’ndan

Şanlıurfaspor’un son şampiyonluğunda kulüp başkanlığı yapan Kemal Saraçoğlu’da maddi kriz içinde olan Şanlıurfaspor ile ilgili olarak elini taşın altına koyacağını ifade etti. Saraçoğlu Şanlıurfaspor ile ilgili yaptığı açıklamada: “Şanlıurfaspor’u kurtarma adına ne yapabiliriz, il idarecileri, siyasiler ve tüm Şanlıurfa halkı bu enkazı beraber kaldırmalıyız. 2011 ve daha önceki yıllar gibi Şanlıurfaspor’a başkan olmak isteyenler aday olmalı, yarışmalı delegeler kim daha iyi başkanlık yapar derse O kişi başkan olarak takımın başına gelmeli. Başkan olmak için siyasilerden İcazet alınmamalı. Bu arada delege sistemi de düzelmeli yani kısaca Şanlıurfaspor’u tepeden tırnağa ele almak lazım. Aynı zamanda samimiyet ve yürek ortada olmalı. Önümüzdeki sezon kısa bir süre sonra başlayacak. Transfer tahtası açılsa da, takım kurulsa da bu sezon tüm memleket olarak kenetlenip birçok aktiviteler düzenleyerek Şanlıurfaspor’umuzun önümüzdeki yıllarını kurtarabiliriz. İlimin ve Şanlıurfaspor’un her zaman emrimdeyim.”  İfadelerini kullanmıştı.

 

Son aday Ağrı’lı işadamı

Şanlıurfaspor’a iki eski başkanın ardından Ağrı’lı iş adamı Hüseyin Demir’in sahibi olduğu DEMSA Holding’in talipli olduğu öğrenildi. Gayrimenkul, inşaat, lojistik, akaryakıt, finansal hizmetler, turizm, VIP güvenlik ve danışmanlık hizmetleri veren Demsa Holding, Sarı-Yeşilli ekibi alarak ‘Şanlıurfaspor A.Ş.’ yapmayı planlıyor. Ayrıca Sarı-Yeşilli ekibin borçlarını da temizleyerek, yeni sezona Şanlıurfaspor’un yoluna devam etmesini sağlayacağı ifade ediliyor. Bu arada İş Adamı Hüseyin Demir’in, Şanlıurfaspor ile ilgili son kararı Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile yapacağı toplantının ardından vereceği öğrenildi.

 

Spor kamuoyunun ve taraftarların tepkisi merak ediliyor?

İki eski başkanın zor günler geçiren Şanlıurfaspor’a sahip çıkacaklarını açıklamasına rağmen son günlerde spor kamuoyunda Ağrı’lı iş adamının sahibi olduğu DEMSA Holding’in Şanlıurfaspor’a talipli olduğu konuşuluyor. DEMSA Holding’in ne amaçla Şanlıurfaspor’a talipli olduğu merak edilirken, spor kamuoyunun ve taraftarların bu konu hakkındaki tepkileri süreci etkileyeceğe benziyor.

Neden Ağrı 1970 spor değil Şanlıurfaspor?

Şanlıurfaspor’a talipli olan Demsa Holding’in sahibi Ağrı’lı iş adamının kendi şehrinin takımı 3. Ligde orta sıralarda mücadele ediyor. Ayrıca geçtiğimiz sezon maddi anlamda zor günler geçiren Ağrı 1970 spor için yardım gecesi düzenlenmişti. Maddi anlamda zor günler geçiren kendi ilinin takınma sahip çıkmayan Demsa Holding’in neden Şanlıurfaspor’a talipli olduğu merak ediliyor.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı