Öğrencilerin gözdesi Ayvansaray Üniversitesi oldu
Haber
21 Temmuz 2020 - Salı 17:51
 
Öğrencilerin gözdesi Ayvansaray Üniversitesi oldu
Şanlıurfalı iş adamları Nabi ve Nihat Kırmızı kardeşlerin eğitim alanındaki yatırımları ve devir aldıkları Ayvansaray Üniversitesi'ne kazandırdıkları yerleşke ile Türkiye'nin gündemine oturdular.
EĞİTİM Haberi
Öğrencilerin gözdesi Ayvansaray Üniversitesi oldu

Daha önce ülkemize Doğa Sigorta ve doğa Hospital gibi değerli markaları kazandıran Şanlıurfalı kardeşler Nabi ve Nihat Kırmızı Ayvansaray Üniversitesi ve Ayvansaray Eğitim Öğretim Vakfını devraldıktan sonra üniversiteye kazandırdıkları yeni yerleşke ile üniversite öğrencilerinin tercih edecekleri üniversiteler arasında ilk sıralarda yer almasını sağladılar.

İstanbul’da bulunan ve genç eğitim kurumlarından biri olan Ayvansaray Üniversitesi'ni, devir alan Şanlıurfalı kardeşler Nabi ve Nihat Kırmızı üniversite’de mevcut olan 2 kampüse bir yenisini daha ekledi Doğa Sigorta CEO'su ve Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nihat Kırmızı, yeni döneme yönelik planlarını ve projelerini anlattı.

Kırmızı  “Şu anda Balat ve Yenibosna Yerleşkeleri'nde mühendislikten iletişime, sağlıktan turizme birçok alanda 60 ön lisans programı, 21 lisans, 16 lisansüstü programı ile akademik hayatına devam ediyor. 4 bin 900 öğrencinin eğitim gördüğü Ayvansaray Üniversitesi'ni daha da büyütmek amacıyla İstanbul'un göbeği olarak nitelediğimiz Kazlıçeşme'deki kampüsü devraldık. Bu yapı, 17'nci yüzyıl dönemine ait ve geniş bir yeşil alana sahip. Amacımız daha geniş, daha yeşil daha keyifli bir eğitim fırsatı sunan bir alan oluşturmak” dedi. Ayvansaray Üniversitesi'nin yeni kampüsü 25 bin metrekaresi açık alan olmak üzere toplam 50 bin metrekarelik alana sahip. Kırmızı, “Yeni kampüste otopark, spor salonları ve sahaları, tarihi ve zengin bir kütüphane ve kültür sanat alanları yanı sıra kafeterya ve sosyal alanları mevcut. Bu yeni yeri alırken özellikle sinema, tiyatro, alışveriş ve iş merkezlerine de yakın olmasını, öğrencilerimizin sosyal çevreye de yakın olmasına özen gösterdik” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı