Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 09:53 Bu haber 2335 kez okundu
 
Oto galericiler taşınmak için gün sayıyor
Şanlıurfa Kent merkezinde bulunan Cumhuriyet Caddesi üzerinde faaliyet gösteren oto galericiler, taşınmak için gün sayıyor. Paşabağı Mahallesi Muhtarı Mehmet Aslan, galericilerin yeni yerlerine taşınmasıyla bölgenin rahat bir nefes olacağını söyledi.
ÖZEL HABER Haberi
Oto galericiler taşınmak için gün sayıyor

Şanlıurfa Kent merkezinde bulunan Cumhuriyet Caddesi üzerinde faaliyet gösteren oto galericiler, hem trafik akışını zorlaştırıyor, hem de vatandaşlara zor anlar yaşatıyordu.Bu yüzden 4 yıl önce Akabe’de Oto Galericiler Sitesi inşa edilmeye başlandı.Sitede alt yapı çalışmaları tamamlanırken, çalışmaların birkaç ay içinde tamamlanacağı belirtildi.

 

Rahat nefes alırız

2014 yılı sonunda inşaat çalışmalarına başlanan proje 253 dönümlük alanı kapsıyor. Paşabağı Mahallesi Muhtarı Mehmet Aslan, gazetemize yaptığı açıklamada, galericilerin yeni yerlerine taşınmasıyla bölgenin rahat bir nefes olacağını söyledi. Oto Galericilerin yıllardır şehir merkezinde yer aldığını ve bu yüzden Paşabağı Mahallesinde ciddi trafik sorununun olduğunu belirten Aslan,Suriyelilerin bile oto galericiler sitesinde alım satım işini yaptığını ifade etti.

Beyazgül’e ve ekibine teşekkür ediyorum

Galericilerinin bir an evvel yeni yerlerine taşınmasını isteyen Paşabağı Mahallesi Muhtarı Mehmet Aslan,şöyle konuştu: “İnşallah en kısa zamanda Cumhuriyet Caddesinde bulunan oto galericiler sitesi taşınır. Galericilerin çoğu zaten bölgede bina altındaki dükkandalar faaliyet gösteriyor.Bu sorun giderildiği takdirde bina sakinlerimizde büyük oranda rahatlayacaktır. Şehrimizin her geçen gün gelişmesi için çaba sarf eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e ve ekibine teşekkür ediyorum.”

Fethi Yavuztürk

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı