Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 12:47
 
ÖTV İndirimi söylentileri 2. el piyasasına yaradı
İkinci el araç piyasasında son zamanlarda yaşanan yüksek fiyat ve alım gücünün düşmesi Şanlıurfalı oto alım satımcıların iş hacmini düşürdü. ÖTV İndirimi söylentileri 2. el piyasasına yaradı. Esnaf umutlu bekleyişe başladı.
- Haberi
ÖTV İndirimi söylentileri 2. el piyasasına yaradı

İkinci el piyasasını canlandıracak olan ÖTV İndirimi söylentileri ile birlikte Şanlıurfalı oto alım satım sitelerinde hareketlilik yaşanmaya başlandı. Özel tüketim vergisi olarak bilinen ÖTV’de yüzde 20’lik düşüş beklediklerini belirten oto alım satım sitesi esnafları, ÖTV söyletisinin başlamasının bile ikinci el piyasasında hareketliliğe yol açtığını kaydettiler.

Alım Satım Sitesi Sahibi Şehmus Sarı, uzun süreden beri ikinci el piyasasının durağan bir noktada olduğunu belirterek; “Araç alım satım işlemlerinde durağan bir dönemin içerisindeyiz. Sıfır araç fiyatları oldukça yüksek.

Vatandaşların alım gücünün çok üstünde fiyatlar uygulanmakta. Sıfır araç almak isteyen vatandaşlar artan fiyatlar nedeniyle bu ihtiyaçlarını ötelemek zorunda kalan vatandaşların birçoğu bu defa ikinci el araç almak istiyor.

Hal böyle olunca bu defa da ikinci el piyasasında da fiyatlar adeta ikiye katlanıyor. Fakat son zamanlarda özellikle sıfır araç alımlarındaki ÖTV’nin yüzde 20 oranında indirileceğine dair artan söylemler ikinci el piyasasında hareketliliğe neden oldu.

Sıfır araç alımları ikinci el piyasasındaki araçların daha dengeli fiyatlara gerilemesine neden olacaktır. Bizlerde oto alım satım işiyle uğraşan esnaflar olarak işimizin açılması karşısında daha mutlu bir şekilde çalışacağız. İnşallah beklentilerimiz boşa çıkmaz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı