Özcan’dan Mütercimler’e sert tepki
Haber
10 Eylül 2020 - Perşembe 13:04
 
Özcan’dan Mütercimler’e sert tepki
Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan bir televizyon programında İmam Hatip Liseleri sapıklık, ahlaksızlık ve sahtekârlıkla suçlayan Erol Mütercimler’in yaptığı konuşma hakkında “Kurulan kirli tezgâh aslında apaçık ortada” diyerek Mütercimleri sarf ettiği sözlerinden dolayı kınadı.
GÜNDEM Haberi
Özcan’dan Mütercimler’e sert tepki

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler katıldığı televizyon programında İmam Hatiplileri hedef gösterdiği konuşmanın ardından sosyal medya üzerinden büyük tepki topladı. RTÜK’ünde incelemeye aldığı konuşmaya sert bir tepkide Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan’dan geldi.

Toplum üzerinde algı operasyonu yapılıyor

Halil Özcan yaptığı açıklamada sosyal medya üzerinden İslam, Müslümanlık, Muhafazakarlık, Millilik, Devlet, Aile ve Toplum gibi vatandaşları ayakta tutun değerler hakkında algı operasyonu yapıldığını öne sürdü.

“Türkiye’de sistematik olarak sosyal medya üzerinden İslam, Müslümanlık, Muhafazakarlık, Millilik, Devlet, Aile ve Toplum gibi bizleri ayakta tutan değerler üzerine ciddi bir algı operasyonu yürütüldüğüne hep birlikte şahitlik etmeye devam ediyoruz.”

 

“Toplum değerlerinden uzaklaştırılmaya çalışılıyor”

Halil Özcan, zihinlerin karmaşık bir hale sokulduğunu ve toplumun İslam, Müslümanlık, Muhafazakarlık, Millilik, Devlet ve Aile gibi değerlerden uzaklaştırılmaya çalışıldığını ve kurulan kirli tezgahların apaçık ortada olduğunu belirtti.

Halil Özcan “Su öyle bir bulandırılıyor ki; zihinler karmaşık bir hale sokuluyor, toplumun yukarıda belirttiğim kutlu değerlerinden uzaklaşması için her türlü argüman bu kirli tezgâha malzeme edilerek var güçleri ile temel dinamiklerimize hücum ediliyor. Kurulan kirli tezgâh aslında apaçık ortada.

Bir şarlatan, vahşi, insanlıktan nasibini almamış şahıs tespit ediliyor ve onun üzerinden İslama, Müslümanlığa, Muhafazakarlığa, Milliliğe, Devletimize, Ailevi ve Toplumsal değerlerimize saldırı başlatılıyor.” ifade etti.

 

“Milli değerlerimizin altını boşaltma hamlesidir”

Özcan Milli değerlerin altının boşaltılmak istediğini vurgulayarak, Türkiye’nin yaşanmaz bir hal aldığı ve değerlerin topluma zarar veriyormuş gibi gösterilmek istendiğine değindi.

Sanmayın duyarlılık bunun adı. Tam aksine aslında değerlerimizin altını boşaltma hamlesi yapıyorlar her defasında. Sosyal medya üzerinden öyle bir algı oluşturuluyor ki Türkiye yaşanmaz bir hal almış ve bu değerler insana zarar veriyor algısını zihnimize kazımaya çalışıyorlar.

 

“Ülke ve millet düşmanıdır”

Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan bir kişinin yaptığı çirkin yaklaşımı tüm İslam alemine mal etmenin dünyanın en aşağılık ve en alçak iftirası olduğunu dile getirerek Erol Mütercimler’i çok sert bir dille eleştirdi.

Özcan “İşte en tehlikelisi tamda bu.  Bireysel suçları bir zümreye veyahut topluma mal etmek dünyanın en aşağılık, en alçak iftirası anlamına geliyor. Tıpkı en son Erol Mütercimler denen zatın yaptığı çirkin yaklaşımda olduğu gibi. Bir şarlatan ve adinin Dini alet ederek yaptığı alçak olayı tüm İmam Hatiplilere hatta yetmeyip tüm Müslümanlara mal edip bunların hepsi aynı diyorsa bir insan en hafif tabirle ülke ve millet düşmanıdır, fitneci ve alçaktır. Bunlardır insanlıktan nasibini almayan. Bunlardır kirli zihniyetlerine bu ülkeyi kurban etmeye kalkan.  Bunlardır kararmış beyinleri gibi bu güzel vatanı da kapkara etmek isteyen.  Ne diyelim Allah ıslah etsin bunları.  Ne diyelim Allah sorsun iftiralarının bedelini.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

“Değerlerimizi ayakta tutmaya devam edeceğiz”

Özcan, Erol Mütercimler’i ima ederek “Onlar iftiralarına devam ededursun bizler karanlıkları aydınlığa döndürmek için toplumumuzun bu kutlu değerlerini milletimizle beraber ayakta tutmaya devam edeceğiz.”dedi. Milletin bilgisinin oynan kirli oyunları görecek kadar yeterli olduğunu ifade ederek şu ifadeleri kullandı.

“Onlar iftiralarına devam ededursun bizler karanlıkları aydınlığa döndürmek için toplumumuzun bu kutlu değerlerini milletimizle beraber ayakta tutmaya devam edeceğiz. Milletimizin irfanı kirli oyunları görecek kadar derindir. Bu tip kirli yaklaşımlara asla prim vermeyecektir. Ne o adi suçlulara geçit vereceğiz ne de onlar üzerinden değerlerimize saldıran alçaklara geçit vereceğiz. Biz bir ve beraber daha çok İslama, Müslümanlığa, Muhafazakarlığa, Milliliğe, Devletimize, Aile ve Toplumsal dinamiklerimize sarılacağız, ayakta tutacağız. Çünkü biliyorlar ki bu değerler güçlü kaldıkça bu toplum asla yıkılmayacak. Bizde diyoruz ki bu alçak yaklaşımlarınızla hiçbir zaman başarı elde edemeyeceksiniz. Milli ve Manevi değerlerine sahip çıkanlara selam olsun.”dedi

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı