Özel halk otobüsleri tehlike saçıyor
Haber
03 Ağustos 2020 - Pazartesi 15:13
 
Özel halk otobüsleri tehlike saçıyor
Korona virüs çerçevesinde alınan tedbir kararları doğrultusunda özel halk otobüslerinde yaşanan yeni dönemde halk otobüslerinde sınırlı sayıda yolcu alınması gerekirken özel halk otobüslerin çoğu bu kurala uymuyor.
ÖZEL HABER Haberi
Özel halk otobüsleri tehlike saçıyor

Korna virüs kapsamında alınan güvenlik önlemleri çerçevesinde şehir içi toplu taşımacılık hizmeti veren özel halk otobüslerinde yapılan düzenleme çerçevesinde halk otobüslerinde bulunan koltuk sayısı dışında yolcu alımı ve alınan yolcuların hepsinde maske olması kuralını göz ardı eden özel halk otobüsleri tepki topluyor.

Yolcuların çoğu zaman mecburiyetten bindiklerini söyledikleri özel halk otobüslerinde çoğu kişinin maske takmaması ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması herkesin tepkisine neden oluyor.

Vatandaşlar belediyeye ait olan otobüslerin geç geldiğini mecbur kaldıkları için özel otobüslere bindiklerini dile getirdiler.

Genellikle 22 numaralı hatta yolculuk yapan Ahmet Erol Tırpancı belediyeye ait olan otobüsün geç geldiği için özel halk otobüslerine binmek zorunda kaldığını dile getirerek “benim evim Süleymaniye’de gün 2 defa otobüse binmek zorunda kalıyor ve iş yerinden eve erken gitmek için mecburiyetten özel halk otobüslerini kullanıyorum ben bugüne kadar otobüste herkesin maske taktığına denk gelmedim ve otobüsler çok kalabalık oluyor, ayakta gidecek yer bile zor buluyoruz maske ve mesafe ile ilgili şoför ile konuştuğumuzda ekmek parası idare edin diyorlar biz yetkililerden otobüslerin denetlenmesini istiyor” şeklinde konuştu

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı