Şampiyonaya Eylül Nisa damgası
Haber
20 Ocak 2021 - Çarşamba 14:14
 
Şampiyonaya Eylül Nisa damgası
Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Mersin’de düzenlenen Havalı Silahlar Erdoğan Karaöz Kupası’nda Şanlıurfalı Eylül Nisa İpek, Türkiye 3’üncüsü oldu.
SPOR Haberi
Şampiyonaya Eylül Nisa damgası

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’nun 2021 Yılı Taslak Faaliyet Programında yer alan Havalı Silahlar Erdoğan Karaöz Kupası tamamlandı. Erdemli Atış Poligon’unda minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler olmak üzere toplam 4 kategoride düzenlenen şampiyona yeni tip Korona virüs (Kovid-19) tedbirleri gözetilerek yapıldı.

 

Şampiyonaya Eylül Nisa damgası

Mersin’in Erdemli ilçesinde gerçekleşen şampiyonaya Şanlıurfalı atıcılık sporcularından Eylül Nisa İpek damgasını vurdu.  Minikler kategorisinde turnuvaya dahil olan Eylül Nisa, Türkiye şampiyonasından madalyayla dönerek gösterdiği başarıyla göğüsleri kabarttı. 12-17 Ocak tarihleri arasında Türkiye genelinden 300 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonada 10 metre havalı tabanca disiplininde minik bayanlar kategorisinde yarışan sporcumuz Eylül Nisa İpek Türkiye 3’üncüsü oldu.

 

Eylül’ün haklı gururu

Yarışmaya Şanlıurfa GAP Gençlik ve Spor Kulübü Derneği adına katılıp kentimizi temsil eden Eylül Nisa İpek 10 metre havalı tabanca disiplininde aldığı Türkiye 3’üncülüğüyle bu alanda bir ilke imza attı. Mersin’de aldığı başarıyla göz dolduran minik Eylül Nisa İpek, kentimizi iyi temsil etmenin gururunu yaşıyor.

 

Hedefi Milli takım

Katıldığı ilk yarışmasında Türkiye 3’ünlüğü elde ederek bizlere sevinç yaşatan Minik Eylül’ün hedefi ise milli takım derecesine gelmek.  Mersin’deki şampiyonaya uzun bir süreçten geçerek hazırlandığını dile getiren ve turnuvayı dereceyle kapatmanın sevinci içerisinde olduğunu söyleyen Eylül Nisa her geçen gün kendisini geliştireceğini ve bu alanda daha iyi başarılar elde edip rakiplerine fırsat tanımayacağını vurgularken hedefinin ise Milli takım forması giyip Türkiye'yi ve Şanlıurfa’yı temsil etmek olduğunu belirtti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı