Haber Detayı
01 Haziran 2019 - Cumartesi 11:11
 
Şanlıurfa'da bayram bereketi
Ramazan Bayramı'na sayılı günler kalırken,Şanlıurfa'da Çarşılarda alışveriş hareketliliği başladı. Vatandaşlar bayramda misafirlerine ikram etmek için şeker, çikolata, lokum almak için esnafın yolunu tuttu.
ÖZEL HABER Haberi
Şanlıurfa'da bayram bereketi

Çarşılara akın etti

Şanlıurfa'da, Ramazan Bayramına az bir süre kalırken, vatandaşlar alışveriş için çarşılara akın etti.Bayram öncesi eksiklerini gidermeye çalışan vatandaşlar en çok çocuklar için bayramlık kıyafet, bayram şekeri, lokum ve diğer gıda ürünlerine rağbet gösteriyor.Neredeyse sahura kadar süren alışveriş telaşı nedeniyle bölgede adım atmak bile zorlaşıyor.

Her bütçeye uygun fiyatlar

Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla şeker, lokum ve çikolatalar tezgahları süslemeye başladı.Çeşit çeşit şeker, lokum ve çikolata tezgâhlarındaki fiyatlar her bütçeye uygunluğuyla göze çarpıyor. Vatandalar, bayramdan bayrama aldıkları şekerin en kalitelisini seçerken, bazı vatandaşların da bütçelerine uygun olan çeşitleri tercih ettikleri görüldü.

Vatandaşlara sağlıksız şeker uyarısı

Şeker satışlarında en yoğun günün arife günü olduğunu aktaran esnaf, fiyatların ise bayram yaklaştıkça arttığını, şeker alacak vatandaşların bu işi son güne bırakmamaları gerektiğini söyledi.Öte yandan Ramazan Bayramı ile özdeşleşen şeker ve çikolatalar çarşı, pazar ve market raflarını süslerken, bayramda ağızlarının tadını kaçırmak istemeyen vatandaşların kilogram fiyatı 22-25 liranın altındaki çikolatalar ve 10 liranın altındaki şekerlerin içeriğini kontrol etmeleri önerildi.

MEHMET ASLAN

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı