Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 09:57 Bu haber 885 kez okundu
 
Şanlıurfa’da çifte bayram
2019 yılının Göbeklitepe yılı ilan edilmesinin ardından oteller bu yıl adeta taştı. Kentteki otellerde doluluk oranı yüzde 100’ü bulurken, turizmciler ve esnaf yerli ve yabancı turistle çifte bayram yaşamaya hazırlanıyor.
ÖZEL HABER Haberi
Şanlıurfa’da çifte bayram

Mehmet ASLAN/

Erken rezervasyon yapın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019 yılının turizmde 'Göbeklitepe Yılı' ilan edilmesi ile beraber Şanlıurfa'da turist bereketi yaşanıyor. Kentte yüzde 100 dolan oteller talebe yetişemiyor. Turist patlaması kafe-restoran, hediyelik eşya mağazaları, yöresel ürün yapıp satan çarşı esnafının da yüzünü güldürüyor. Oteller bu yıl adeta taşarken, Urfa’daki turizm acenteleri kenti ziyaret etmek isteyenlere erken rezervasyon çağrısı yaptı.

Bayramda yoğunluk artacak

Gazetemize konuşan turizmciler, turist sayısının bu yıl artmasıyla fiyatların da geçen yıla oranla yüzde 30 arttığını ifade ediyor. Otellerde yer bulmakta sıkıntı çektiklerini belirten turizmciler, “Gerçekten ciddi manada konaklama sıkıntı yaşanıyor. Bu sorunun çözülmesi gerekiyor. Bayram tatilinin 9 güne çıkmasıyla Urfa’ya daha fazla turist bekliyoruz. Bu yoğunluk ekonomimize de yansıyacak. Otellerimiz ve esnafımız adeta çifte bayramı yaşayacaklar” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı