Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 08:50 Bu haber 1607 kez okundu
 
Şanlıurfa’nın utancına sessiz mi kalınacak?
Maddi anlamda zor günler geçiren ve kapanma noktasına gelen Şanlıurfaspor’un çığlığını Şanlıurfalıların yerine Trabzonlular duydu. Şanlıurfa’nın yetkililerin ise ne yapacakları kamuoyu tarafından merak ediliyor?
SPOR Haberi
Şanlıurfa’nın utancına sessiz mi kalınacak?

 

Sezon öncesi maddi anlamda çalkantılı günler geçiren sarı yeşilli ekipte maddi imkânsızlık zirve yaptı. Türkiye 2. Lig beyaz grupta mücadele eden Şanlıurfaspor’un, hafta sonunda deplasmanda oynayacağı karşılaşma öncesi resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama Şanlıurfa’nın sahipsizliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

 

“Maça gidilmeyecektir”

Günlerdir beklenen son Hekimoğlu Trabzonspor maçı öncesi gündeme damgasını vurdu. Şanlıurfaspor resmi sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, ”Maddi imkânsızlıklardan dolayı pazar günü deplasmanda karşılaşacağımız Hekimoğlu Trabzon maçına gidilemeyecektir. Kamuoyunu duyurulur” ifadeleri kullanıldı. Bu açıklamaya Şanlıurfa’nın siyasetçileri ve önde gelen iş adamları duyarsız kaldı.

 

Şanlıurfalılar değil, Trabzonlular sahip çıktı

Şanlıurfaspor’un bu çığlığına Şanlıurfalı siyasetçi ve iş adamları yerine Trabzonlular sahip çıktı. Şanlıurfaspor’un içinde bulunduğu durumdan istifade edip oynamadan 3 puan almak yerine sarı yeşilli kulübün rakibi Hekimoğlu Trabzon takımı söz konusu duyurunun ardından resmi Twitter hesabından, Şanlıurfaspor’un bütün masraflarını karşılamak istediklerini duyurdu. Hekimoğlu Trabzonspor kulübü sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Hafta sonu karşılaşacak olduğumuz Şanlıurfaspor’un maddi imkânsızlıklar dolaysıyla Trabzon’a gelemeyeceklerini öğrenmiş bulunmaktayız. Yönetim Kurulu olarak Şanlıurfaspor’un bütün masraflarını karşılamak istediğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız,” ifadeleri kullanıldı.

 

Şanlıurfa’nın utancına sessiz mi kalınacak?

Şanlıurfaspor’un geleceğini kurtarma adına günlerdir kamuoyu oluşturmaya çalışan ve her platformda konuşan bazı kesimlerin, Şanlıurfaspor’un bu içler acısı durumu karşısında sessizliğe bürünmeleri kamuoyu tarafından tepkiyle karşılandı. Şanlıurfaspor’un yaptığı bu paylaşımın ardından Ak Parti İl Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Vali Abdullah Erin’in Hekimoğlu Trabzonspor yönetiminin Şanlı şehrin takımının masraflarını karşılamalarına müsaade edip etmeyecekleri merak ediliyor?

Şanlıurfaspor'dan açıklama

İlk olarak deplasmana maddi imkansızlıklar nedeniyle gidemeyeceklerini açıklayan Şanlıurfaspor yönetimi, Hekimoğlu Trabzonspor kulübü yönetiminin açıklamasının ardından Trabzon yönetiminin bu nazik teklifinden dolayı teşekkür ettiklerini ve deplasman giderlerinin yönetim tarafından karşılanacağını açıkladı. Şanlıurfaspor sosyal medya hesabı üzerinden yağılan açıklamada, "Kardeş şehir Trabzon'un güzide kulübu Hekimoğlu Trabzon'un deplasman masraflarımızı karşılamaları ile ilgili ince ve nazik düşüncelerinden dolayı kendilerine teşekkür eder, masraflarımızın yönetim kurulumuz tarafından karşılandığını kamuoyuna belirmek isteriz." ifadeleri kullanıldı.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı