Şanlıurfalı gençler Güvenç’e minnettar
Haber
22 Temmuz 2020 - Çarşamba 15:37
 
Şanlıurfalı gençler Güvenç’e minnettar
Bir dönem Şanlıurfa’da Valilik ve Belediye Başkanlığı Yapan TBMM İçişleri Komisyon Başkanı, Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’in Şanlıurfa’da görev yaptığı süre içinde genç sporculara verdiği destekler meyvelerini vermeye başladı.
SPOR Haberi
Şanlıurfalı gençler Güvenç’e minnettar

Şanlıurfa’da Valiliği ve Belediye Başkanlığı döneminde de spora ve sporcuya verdiği desteklerle kamuoyunda takdir toplayan Güvenç’in Şanlıurfa2dan ayrılması spor camiası için kayıp olarak değerlendirildi. 2012 yılında Şanlıurfa’da sporda alt yapının oluşmasında büyük katkıları olan Güvenç, o dönemin Suruç Gençlikspor kulüp Başkanı Mehmet İpek ve Şanlıurfa Gençlikspor Bayan Futbol takımının sorumlusu Mustafa Abak’ı görevlendirerek geleceğin sporcularının yetişmesine vesile oldu. Güvenç’in verdiği destekle Şanlıurfalı birçok sporcu Milli takımda ve Süper Lig takımlarında mücadele etmeye başladılar. Ayrıca Güvenç’in destekleriyle 2013 yılında Türkiye’yi U13 Dünya Kupasında temsil eden Suruç Gençlikspor futbol takımı namaglûp dünya şampiyonu olma başarısı göstermişti.

O dönemin gençleri

Türkiye Süper Lig’ini Şampiyon olarak tamamlayan Başakşehir ve milli takımda oynayan Abdulkadir Çelik, Galatasaray ve Milli takımda Bozan Uymaz, Trabzonspor’da Veysel Sönmezsoy, Kayserispor’da Ahmet Zeki Kartal, Balıkesirspor’da Burak Utku Çakır öne çıkan futbolcular olurken, Eyüp Rızvanoğlu, Muhamed Değerli, Seyfettin Büyükkılıç, Alperen Güner, Yusuf Güzel, İbrahim Aksoy, Muhammed Iğnak, Talha Küçük, İsmail Çiftçi ve Cem Karabulut’ta Şanlıurfaspor’da profesyonel oldular. Bedriye Cam, Hatice Merve Çavur, Mehtap Yeşildağ, Tülay Ateş, Mine Alat, Merve Kadah, Zeynep Badıllı’da bayan futbol milli takımında görev alan Şanlıurfalı gençler oldular.

İpek, “Gençlerimiz Sayın Güveç’e minnettar”

O dönem Suruç Gençlik Spor’un başkanlığını yapan Mehmet İpek, Milletvekili Güvenç’in Şanlıurfalı gençlere olan katkısının inkâr edilemeyeceğini ve Şanlıurfalı sporcular için büyük bir kayıp olduğunu ifade etti. İpek, “O dönemde Sayın Güvenç’in bize destekleri sayesinde Şanlıurfalı birçok gencimiz üst düzey kulüplerde ve Milli takımlarımızda görev aldılar. Bütün gençlerimizle sürekli olarak iletişim halindeyiz ve o gençlerimizin hepsi TBMM İçişleri Komisyon Başkanı, Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’e duydukları minneti sürekli olarak dile getiriyorlar.” Dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı