Haber Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 11:27
 
Saraçoğlu, “Urfaspor battı deyip üstünü kapatmak doğru değil”
Borç batağında olan ve kapanmasına ramak kalan Şanlıurfaspor ile ilgili eski Şanlıurfaspor başkanı Kemal Saraçoğlu ilginç açıklamalarda bulundu.
SPOR Haberi
Saraçoğlu, “Urfaspor battı deyip üstünü kapatmak doğru değil”

Borç batağında olmasının yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu’nun Korona virüs nedeniyle oynanmayan maçların ardından aldığı kararla 3. Lige düşürülen Şanlıurfaspor ile ilgili eski başkanlardan Kemal Saraçoğlu, “Urfaspor battı deyip üstünü kapatmak doğru değil, Bizim dönemde dâhil Şanlıurfaspor’un batmasına neden olan tüm hesaplar çok ciddi bir şekilde incelenmeli, yolsuzluk ve usulsüzlük yapanlar tespit edilmeli ve cezası verilmeli” dedi.

Saraçoğlu, “Urfaspor battı deyip üstünü kapatmak doğru değil”

Şanlıurfaspor eski kulüp başkanı Kemal Saraçoğlu zor günler geçiren geleceği konusunda belirsizliği süren Şanlıurfaspor ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şanlıurfaspor’u Şampiyon yapan yönetime, bırakması için baskı yapmak amacıyla, o zamanki il idarecilerinin talimatıyla, sabah 7’de en az 200 polis Urfaspor’un tesislerine baskın yapmıştı. Çalışan personel evlerinden alınmıştı. Urfaspor’un 51 yıllık tarihinde bu polis baskını bir ilk olarak tarihe geçmişti. Sayın Vali beyin, Sayın Belediye Başkanlarımızın, Sayın Milletvekillerimizin ve Urfaspor’da görev yapan geçmiş başkan ve yöneticilerinde bulunduğu yemekli bir ortamda mikrofonla konuştuğum söylemi tekrar ediyorum. Buradan tüm yetkililere sesleniyorum. Bizim dönemde dâhil Şanlıurfaspor’un batmasına neden olan tüm hesaplar çok ciddi bir şekilde incelenmeli, yolsuzluk ve usulsüzlük yapanlar tespit edilmeli ve cezası verilmeli, 53 yıllık çınar olan Urfaspor battı deyip üstünü kapatmak doğru değil.” İfadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı