Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 08:56 Bu haber 1596 kez okundu
 
Şehir Hastanesi hayal oldu
Müjdesini ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği ve 2016 yılında temeli atılan, Şanlıurfa Şehir Hastanesi hayal oldu. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, Şanlıurfa'ya verilen hastane sözünün yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.
ÖZEL HABER Haberi
Şehir Hastanesi hayal oldu

Sırrın Karşıyaka Mahallesi’ndeki Dağ Eteği mevkiinde yapılması planlanan şehir hastanesi yılan hikayesine dönüştü. 2016 yılında temeli atılan 1700 yataklı devlet hastanesinde inşaat çalışması hala başlamadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şanlıurfa’da düzenlediği her mitingde ‘2 yılda şehir hastanesi bitiyor’ dediği projeye bir türlü başlanılmaması kentte tepkilere neden oluyor.

Seçim vaadi yerine getirilmeli

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, Şanlıurfa'ya verilen hastane sözünün yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.Vatandaşlar kentteki hastanelerde yaşanan yoğunluk nedeniyle birçok insanın mağduriyet yaşadığını belirterek şöyle konuştu: Her gün hastanelerde kuyruk bekliyoruz. Bu yoğunluğa bir çözüm bulunması gerekiyor. AK Parti’nin seçimlerde vaat ettiği şehir hastanesinin bir an evvel açılmasını istiyoruz.

Yap-İşlet devret modeli uygulanacak

Şanlıurfa Şehir Hastanesi   proje alanı 436.172 m2 olup, 520 Yataklı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, 600 Yataklı Kadın Doğum Ve Çocuk, 200 yataklı kalp-damar, 200 yataklı onkoloji, 100 yataklı rehabilitasyon ve 80 yataklı psikiyatri hastanesi olmak üzere toplam 1.700 yataklı bir hastane olarak inşa edilecek.Şehir hastaneleri projesinde, büyük bir kampus içinde genel hastanelerin yanında, çeşitli alanlarda uzmanlaşmış hastaneler ile teşhis tedavide kullanılan diğer birimlerin (görüntüleme, laboratuvar vb.) bulunduğu büyük birimler olarak planlandı. Kamu-özel ortaklığı çerçevesinde yap-kirala olarak geliştirilen projeyle yükleniciler, belirlenen birimleri inşa etmek, 25 veya 30 yıl süreyle bu birimleri işler olarak tutmakla yükümlü olacak.

MEHMET ASLAN/URFADAMGA

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı