Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 11:09 Bu haber 2238 kez okundu
 
Serdar Tatlı’ya büyük haksızlık
Şanlıurfa'nın ilk ve tek eski Süper Lig orta hakemi olan Serdar Tatlı,Merkez Hakem Kurulu'nda başkan yardımcısı oldu.Ancak 1 saat geçmeden listeden çıkarıldı.
SPOR Haberi
Serdar Tatlı’ya büyük haksızlık

Mehmet ASLAN/

TFF Yönetim Kurulu, önceki gün yaptığı toplantıda Merkez Hakem Kurulu başkan ve üyelerini belirledi.

MHK Başkanlığına Zekeriya Alp getirilirken, yardımcısı Şanlıurfa'nın ilk ve tek eski Süper Lig orta hakemi olan Serdar Tatlı oldu.Ancak 1 saat geçmeden Serdar Tatlı’nın ismi  listeden çıkarıldı. Karar tepki toplarken,Tatlı’nın neden listeden çıkarıldığı konusunda bir açıklama yapıldı.Zekeriya Alp başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu şu üyelerden oluşuyor.

Oğuz Sarvan,Ünsal Çimen,Zihni Aksoy,Turgay Güdü,Hamza Işın,Murat Ilgaz,Yunus Yıldırım,Ahmet Şahin.

Serdar Tatlı Kimdir?

Serdar Tatlı (d. 24 Ocak 1966, Şanlıurfa), eski Türk futbol hakemi. Türkiye Süper Lig'inde 9 sezon boyunca 119 maç yönetmiştir. Kendisi aynı zamanda İbrahim Tatlıses'in amcasının oğludur.Futbol Hakemi Serdar TATLI 1966 yılında Urfa’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladı. 1988’de babasından hakemlik bayrağını devralarak göreve başladı. 1991’de yan klasman hakemi olarak klasmanlara girdi. 1996-97 sezonunda Türkiye 1. ligi futbol maçlarını yönetmeye başladı. Adil ve tarafsız olarak yönettiği maçlarla kendini kabul ettirdi. Tatlı evli 1’i erkek 2 çocuk babası.Serdar Tatlı ilköğretim ve Ortaöğretim eğitim hayatını Şanlıurfa’da tamamlamıştır. 1988 yılında hakemlik görevine adım atan Serdar Tatlı 1996 ve 1997 sezonu ile Türkiye 1. Lig maçlarını yönetmeye başlamıştır. Mesleki hayatını sonlandıran Serdar Tatlı evli ve 2 çocuğu vardır. Aslen Şanlıurfa’lıdır.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı