Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 13:59
 
Siverekli öğrencilerin okul heyecanı
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 77 bin 500 öğrenci 2 haftalık yarıyıl tatilden sonra yeniden eğitim-öğretime başladı.
EĞİTİM Haberi
Siverekli öğrencilerin okul heyecanı

17 Ocakta başlayan 2019-2020 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili, 2 hafta aradan sonra bu sabah ilk ders ziliyle tekrardan başladı. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde de eğitim gören 77 bin 500 öğrenci, bu sabahtan itibaren ders başı yaptı. İlçenin Güney Mahallesinde bulunan Halit Gülpınar ortaokulunda yapılan törenin ve okunan istiklal marşın ardından öğrenciler heyecanla sıralarına gererek eğitim öğretime başladı.

2 haftalık tatili dolu dolu geçirdiğini söyleyen 5. sınıf öğrencisi Ahmet Cemil Alkanat, "Tatilde gezilere çıktık, nineme, teyzelerime gittik, sağ olsunlar hoş kahvaltılar yaptık. Babamın dükkanına gidip, işlerine yardımcıda oldum. Bu zamanda okulumu ve arkadaşlarımı çok özledim" dedi

Tatilde kayak merkezine gidip, çok eğlendiğini belirten Berrin Yıldırım, "2 haftalık tatilim çok eğlenceli geçti, babamla kayak merkezine gittik, kardan adam yaptık, kızakla kaydık, çok verimli geçti" şeklinde konuştu. kul öğrencilerinden Elif Özgeyik ise," Ben sık sık kitap okudum ve ara sıra tabletle oynadım, okula gelmeyi çok istiyordum, resmen dün gece heyecandan uyuyamadım, okula başlamak çok güzel" diye konuştu.

Okul Müdürü İbrahim Karakaş'ta öğrencilere başarılar diledi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı