Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 09:28 Bu haber 1502 kez okundu
 
Siyasilerden ve iş adamlarından Barış Pınarı Harekâtı mesajı
Şanlıurfa’da siyasetçiler, STK Temsilcileri ve iş adamları Barış Pınarı Harekatını yorumladı. Sivil toplum kuruşları temsilcileri ve siyasetçiler, harekatın ülke sınırında bir terör devleti oluşmaması için hayati önem taşıdığını dile getirdi.
- Haberi
Siyasilerden ve iş adamlarından  Barış Pınarı Harekâtı mesajı

Türkiye, sınır güvenliğini korumak maksadıyla Suriye’deki terör örgütlerine yönelik büyük bir harekât başlattı. Bazı ülkelerin destekleyip bazılarının karşı çıktığı, ABD’nin destek için asker çektiği operasyona Şanlıurfa’da siyasetçilerden, STK Temsilcileri ve iş adamlarından çok geniş kapsamlı bir destek geldi.

  Barış Pınarı Harekatı hakkında verilen mesajlar şöyle:

TEK SES OLMA GÜNÜDÜR

TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Sade:Gün birlik ve beraberlik günüdür.Rengi,dili,ırkı, meşrebi ne olursa olsun.Bayrak için,Vatan için,Şer güçlerine karşı Tek ses olma günüdür. Al Bayrağımızın dalgalandığı her yerde zulmü değil barışı tesis ettik, kim ne derse desin bunu yapmaya devam edeceğiz. Mazluma merhametli, zalime şiddetli tavrımızı sürdüreceğiz. Teröristlerin Suriye tarafından attığı havan ve roket saldırıları nedeniyle Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimizde Şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim.

BÖLGEYE HUZUR GELECEK

AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız: Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusuyla Suriye’nin Doğusu’nda PKK/ YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı operasyonun amacı bölgeye barış ve huzurun gelmesinin sağlamak.Terör bataklığı kurutulduktan sonra bölgede barış ve istikrarın hakim olacak.Bu birlik ve beraberlik göğsümüzü kabartacak güzelliktedir. Milletimiz her şartta ve koşulda milli birlik ruhunu hep diri tutmaktadır. İşte bizi güçlü kılan bu ruh ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a duyulan sevgi, güven ve sadakattir. Milletimizin bir ferdinin burnunun kanaması, bir Mehmetçiğimizin ayağına taş değmesi bile içimizi sızlatırken, terör odakları şunu çok iyi bilsinler ki; şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Türkiye sadece bir ülke adı değil, mağdurların, mazlumların ve müminlerin umudunun da adıdır. Muzaffer olacağına şüphemiz bulunmayan şanlı ordumuzdan dualarımızı eksik etmeyelim. Kalbimiz ve dualarımız kahraman Mehmetçiklerimizle. Allah’ım yar ve yardımcıları olsun.

SEFER BİZİM, ZAFER ALLAH'INDIR

MİSİAD Şanlıurfa İl Başkanı Ömer Ağ: Rabbim Türk ordusuna zaferler nasip etsin. Kahraman Mehmetçik'lerimizi her türlü beladan korusun, ayaklarına taş değmesin. Dualarımız gibi, yüreğimiz, aklımız, ruhumuz onlarla.  Sefer bizim, zafer Allah'ındır.   Bazıları Barış Pınarı Harekatını savaş diyor ama bu bir savaş değil; operasyondur.  

      

SÜKÛNET İÇERİSİNDE OLMAMIZ LAZIM

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık:Devletimiz nefs-i müdafaa için gerekli adımları atmıştır. Rabbim, devletimize ve milletimize zeval vermesin. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Özellikle Birecik, Suruç, Akçakale ve Ceylanpınar ilçesindeki hemşerilerimin çok dikkatli olmalarını, devlet yetkililerince yapılan uyarılara uymalarını rica ediyorum. Vatan bizimdir, birlik ve beraberliğimize kastedecek düşmanlara karşı... Öncelikle şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Bizlerde bölgedeyiz. Sizlerden ricam sükûnet içerisinde olmanız, bölge yetkililerinin talimatlarına uygun davranmanız.

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN AS BAYRAKLARI

Deik Türkiye Ürdün İş Konseyi Başkan Yardımcısı:Barış Pınarı Harekatı'nı başlatan şanlı Türk Ordumuza destek olmak için; ben de evimi, iş yerimi ve sosyal medya hesaplarımı bayraklarla donatıyorum. Haydi sen de destekle, Şehitlerimiz için as Bayrakları. Barış Pınarı Harekatı ile vurduğumuz hançer tüm Emperyal güçleri ayağa kaldırdı. Düşünün dibimizde nasıl bir plan yapmışlar. Sadece düşünün.Barış Pınarı Harekatı’nın özeti şudur.Tepkilere bakılırsa Siyonizm tüm dünyayı ayağa kaldırmaya çalışıyor, Çünkü Türkiye onların sınırda kuracağı yedek devlet rüyasını yerle bir etmiştir ve etmeye devam edecektir.

ŞEHİTLERİMİZE RAHMET DİLERİM

Urfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya: Milli birlik ve beraberliğimizin selameti, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için şanlı ordumuz tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın en kısa zamanda nihaî hedefine ulaşmasını ve ordumuzun muzaffer olmasını Yüce Rabbimden niyaz ederim.Barış Pınarı Harekatı’nda şehit olan kahraman askerimiz Ahmet Topçu kardeşimize Yüce Rabbimden rahmet, kederli ailesine ve aziz milletimize başsağlığı dilerim.

ALLAH ORDUMUZU MUZAFFER KILSIN

MHP Urfa Milletvekili İbrahim Özyavuz: Fırat’ın Doğusunda Ordumuz Karadan ve havadan Barış Pınarı Harekatını sürdürüyor. Allah Ordumuzu, güvenlik güçlerimizi ve Milletimizi muzaffer kılsın.Akçakale ilçesinde sivilleri hedef alan hainlerin alçakça saldırısı sonucu 1'i BEBEK, 2 vatandaşımız Şehit ,46 vatandaşımızda yaralanmıştır.Şehit vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

İÇERİYE DİKKAT

Şanlıurfa Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Yavuz: Fıratın doğusunda Barış Pınar harekatı devam ediyor. Türk jetleri YPG bölgesini bombalıyor.Şanlı ordumuz bombardıman altına alıyor bölgeyi. Allah şanlı ordumuzu fetih üzere kılsın.Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve milletimize sabır diliyorum.Ayrıca FETÖ ve PKK ve işbirlikçi unsurlarının içerde her anlamda zafiyet oluşturma adımlarına karşı çok dikkatli olmak zorundayız.

MEHMET ASLAN/

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı