Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 08:37 Bu haber 338 kez okundu
 
Soğuklar su borularını patlattı
Ülke genelinde ve Şanlıurfa’da yaşanan aşırı soğuklar su borularını patlattı. Vatandaş sabah donan musluk sürprizleri ile karşılaştı.
ÖZEL HABER Haberi
Soğuklar su borularını patlattı

Soğuk havalar etkisini göstermeye devam ediyor. Son yılların en soğuk kışını yaşayan Şanlıurfa’da bu defa aşırı soğuk havalarda patlayan su boruları ve güneş enerji ısıtıcıları oldu. Sokak aralarında bulunan birçok su borusu soğuk havalar nedeniyle patlayınca vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Patlayan boruların zor anlar yaşattığını söyleyen vatandaşlar, ŞUSKİ’nin tüm arızalara aynı anda bakmasının mümkün olmaması nedeniyle yüksek miktarsa su kaybı yaşadıklarını söylediler. Güneş enerji sistemlerinin de soğuyan havalardan nasibini aldığını belirten vatandaşlar; “uzun yıllardan bu yana ilk defa bu kadar soğuk havaların yaşandığı bir yıl gördük.

Bu alışıla gelmiş bir durum değil. İlk defa böyle bir soğuk görüyoruz. Ne kar yağışı nede yağmur hiçbir şekilde yağış yok. Gece saatlerinde termometreler eksilerde görünüyor. Kendimizi adeta soğuk hava depolarında gibi hissediyoruz.

Birçok evin temiz su borusu yaşanan don nedeniyle patlayarak zarar gördü. Bazı evlerin güneş enerji sistemlerinin güneş panelleri patladı. Hiç alışkın olmadığımız bir kış ile karşı karşıya kaldık. Buna ek olarak ısınma sorunu ile karşı karşıya kaldık.

Geceleri oluşan rüzgarlar nedeniyle sobaların zehirleme durumu söz konusu. Her yönü ile ayrı bir dert yaşatan bu yılki kış şartları karşısında tabiri yerinde ise büyük bir afet yaşamaktayız” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı