Sosyal mesafe umurlarında bile olmadı
Haber
21 Mayıs 2020 - Perşembe 14:13
 
Sosyal mesafe umurlarında bile olmadı
Maşuk TOKİ’de yaşanan vatandaşlar, yasağa rağmen iftar sonrasında kendilerini sokağa attılar. Vatandaşların rahat hareketleri objektiflere takıldı.
ÖZEL HABER Haberi
Sosyal mesafe umurlarında bile olmadı

Maşuk TOKİ’de ikamet eden vatandaşlar iftar sonrası kendilerini adeta park ve bahçelere attılar. TOKİ içerisinde bulunan park alanlarında oturan ve caddelerde toplu halde gezilere çıkan vatandaşların vurdumduymaz tavırları dikkatlerden kaçmadı.

Korona virüsün etkilerini hafife alan vatandaşların bu tavırları objektiflere yansırken, bazı vatandaşlar ise duruma tepki gösterdiler. Virüs yayılımının bu şekilde çok daha hızlı arttığını belirten Vatandaşlar; “TOKİ’de korona virüs hiç kimsenin umurunda değil. İnsanlar iftar sonrası kendilerini adeta cadde ve sokaklara atarak sergiledikleri rahat tavırlar kabul edilemez.

Korona tüm dünyada önemsenen bir pandemi hastalığı. Bu hastalık tüm dünyayı etkisi altına aldı. Dünya genelinde ölüm sayıları her geçen gün hızla artmakta fakat ilimizde bulunan insanların bu hastalık adeta umurlarında bile değil.

Özellikle Maşuk TOKİ’de bulunan vatandaşların geceleri iftar sonrasında sergiledikleri bu haller kabul edilemez. Normal yaşantımıza dönmeyi hepimiz istiyoruz. Fakat bu dönemde tüm dünyada olduğu gibi bizlerde şuan için alınan tedbir kararlarına uymak zorundayız.

Kesinlikle toplu halde bir alanda bulunulmamalı. Asla sosyal mesafe kuralları ihmal edilmemeli. Özellikle maske ve eldiven kullanımının yanı sıra hijyen kurallarına önem gösterilmeli. Aksi takdirde bizimde diğer dünya ülkeleri gibi bu durumdan büyük zararlarla ayrılmaları içten bile değil.

Çok sayıda insanın ikamet ettiği Maşuk TOKİ’de bulunan vatandaşların daha dikkatli hareket etmeleri gerekiyor. Kendimizi düşünmüyorsak bile, başta ailemiz olmak üzere çevremizi düşünerek kurallara uymamız gerektiği kanısını taşıyoruz” şeklinde konuştular.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı