Haber Detayı
28 Nisan 2020 - Salı 12:02 Bu haber 667 kez okundu
 
Süleymaniye halkı tedirgin
Son günlerde sokak köpeklerine ilişkin artan haberlerin yanı sıra köpek saldırıları nedeniyle bir çocuğun hayatını kaybetmesi Süleymaniye mahallesinde bulunan vatandaşları tedirgin ediyor.
ÖZEL HABER Haberi
Süleymaniye halkı tedirgin

Geçtiğimiz günlerde Siverek ilçesinde yaşanan köpek saldırısı olayı ve bununla birlikte bir çocuğun hayatını kaybetmesi haberleri sokak köpekleri konusunu yeniden gündeme getirdi. Artan saldırılar ve bununla birlikte başıboş sokak köpeklerinin birçok mahallede tehlike saçması vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor.

Süleymaniye mahallesinde bulunan vatandaşlar da başıboş bir şekilde cadde ve sokaklarda adeta cirit atan sokak köpeklerinden yana korkularını dile getirdiler. Köpeklerin büyük bir tehlike oluşturduğuna dikkat çeken vatandaşlar, Siverek’te yaşanan olayın aynısının mahallelerinde de yaşanmasının kaçınılmaz olduğunun altını çizdiler.   

Sokak köpeklerinin her türlü hastalığı da beraberinde taşıdığını ve bulaşıcılık riskinin üst seviyelerde olduğuna dikkat çekerek; “korona virüs tehlikesi tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Ülkemizde de bu tehlike zaten sosyal hayatımızı adeta alt üst etmiş durumda.

Son iki ay içerisinde adeta bir korku filmi senaryosunun içerisinde gibi hissediyoruz kendimizi. Ve bu senaryonun ilginç ve gerçek yanı uyandığımız zaman halen devam etmesi bu olay bizleri zaten tedirgin etmeye yetiyor.

Bizler Süleymaniye mahallesinde uzun yılardan beri ikamet eden sakinleriz. Mahallemiz aslında kırsala uzanan ve bazı alanları ise yeni yapılan bölümlerden oluşmakta. Bu alanlarda yaşayan vatandaşlarımızın birçoğu korona tehdidinin yanı sıra birde her türlü tehlikeyi saçan sokak köpekleri tehdidi ile karşı karşıya.

Özellikle akşam saatlerinde evlerine gitmek isteyen vatandaşlar sokak köpeklerinin kendilerine doğu havlayarak geldiğini ve bu nedenle kısıtlı ve alternatifi uzun olan sokaklardan gitmek zorunda kaldıklarını belirtiyorlar.

Çok sayıda sokak köpeğinin dolaştığı Süleymaniye mahallemizde oluşan bu sorun hakkında yetkili mercilere defalarca şikayet ve taleplerimizi iletmemize rağmen bir türlü sorunumuz çözüme kavuşturulmadı.

Birkaç defa özellikle sokak köpeklerinin az sayıda yer aldığı saatlerde devriye gezen yetkililer alanda sokak köpeklerinin olmadığı konusunda raporlar tutarak bölgeden uzaklaştılar. Oysaki akşam saatlerinde bu köpekler adeta sokak çeteleri gibi vatandaşlara korku veriyorlar.

Korona virüsü ve her türlü hastalığı taşıyan köpekler adeta hayatımızı oldukça çekilmez bir hale getirdi. Artık ne şekilde hareket edeceğimizi bilmiyoruz. Bu hayvanların geceleri birde havlamaları ve gürültü yapmaları da ayrı bir rahatsızlık nedeni haline geldi.

Bizler Süleymaniye Mahallesi sakinleri olarak, yetkili mercilere medya aracılığıyla seslenmek istiyoruz. Lütfen bu başıboş köpekler konusunda geç olmadan ve herhangi bir vatandaş zarar görmeden gereken önlemleri alın. Aksi takdirde bunun hem vebali hem de sorumluluğu herkes için ağır olur” şeklinde konuştular.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı