Tanal’dan Akay’a “Şanlıurfa’nın sorunlarını neden konuşmuyorsun?”
Haber
19 Ağustos 2020 - Çarşamba 12:00
 
Tanal’dan Akay’a “Şanlıurfa’nın sorunlarını neden konuşmuyorsun?”
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay’ın İstanbul ve İzmir ile ilgili sorunları dile getirmesinin ardından, Milletvekili Akay’a Şanlıurfa’nın sorunlarını neden konuşmuyorsun? Dedi.
GÜNDEM Haberi
Tanal’dan Akay’a “Şanlıurfa’nın sorunlarını neden konuşmuyorsun?”

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile Şanlıurfalı siyasilerin sosyal medya üzerinden atışması devam ediyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile söz dalaşına giren Tanal, Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan’ın ardından bir diğer Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay’a da hatırlatmalarda bulundu. Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay’ın İstanbul ve İzmir’de ki sorunlarını dile getirmesinin ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal vekil Akay’a sert göndermelerde bulundu.

“Akçakale’de su, yol, elektrik yok”

Vekil Akay’ın İstanbul ve İzmir’de yaşanan sıkıntıları dile getirmesinin ardından Tanal, Akay’a bazı hatırlatmalarda bulundu. Tanal, “İstanbul 1994 yılından itibaren kesintisiz Ak parti ve zihniyeti tarafından yönetilip su borularını döşememiştir. Halkı mağdur etmiştir. Şimdi su boruları döşeniyor. Mağduriyet gideriliyor. Akçakale merkez ve mahallerinde -elektrikler yok -Yol yok -Su yok -Çöp toplanmıyor -İmar yok” ifadelerini kullandı.

“Şanlıurfa’nın sorunlarını neden konuşmuyorsun?”

Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay’a Akçakale ilçesinin sorunlarını hatırlatan Milletvekili Tanal, Akay’a Şanlıurfa’nın sorunlarını neden konuşmuyorsun? Dedi. Tanal konu ile ilgili açıklamasında “Şanlıurfa Milletvekilisiniz, gözleriniz kör, kulaklarınız sağır. Belediyenin borcu ne kadar Şanlıurfa’da elektrikler sürekli kesiliyor Şehir hastanesi yapılmadı. Köylerin yolu ve içme suyu yok, İşsizlik diz boyu, mevsimlik işçiler Urfa’dan gidiyor Şanlıurfa’nın sorunlarını neden konuşmuyorsun.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı