Tanal’dan Özcan’a “Kürsüde tek konuşman yok”
Haber
19 Ağustos 2020 - Çarşamba 10:35
 
Tanal’dan Özcan’a “Kürsüde tek konuşman yok”
Şanlıurfalı CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Halil Özcan’ı sert bir dille eleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Tanal’dan Özcan’a “Kürsüde tek konuşman yok”

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan ile ilgili ilginç iddialarda bulundu. Tanal’ın net bir şekilde dile getirdiği iddialara Özcan’ın nasıl bir cevap vereceği merak konusu oldu.

 

“Kürsüde tek konuşman yok”

Tanal sosyal medya üzerinden Özcan’a hitaben yaptığı açıklamada, “Damadın nasıl daire başkanı olduğunu açıkla? Şanlıurfa Belediyesi babanızın çiftliği mi? Eş ve dost işe alınıyor, terfi yaptırılıyor. Eşi, dostu, akrabası olmayan işe giremiyor Şanlıurfa için Meclise kaç önerge verdin? Kaç kanun teklifi verdin? Milletvekili yemini dışında kürsüde tek konuşman yok” ifadelerini kullandı.

“Bu kayırmacılık Şanlıurfa’da ne zaman bitecek?”

Milletvekili Tanal, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde Etüt ve Proje Daire Başkanı olan damadı ile ilgili de sitemde bulundu. Tanal, Daire Başkanı olan damat ile ilgili olarak, “Bir kariyer planlaması: AKP'li damadı olmak, balayı bitti daire başkanı oldu. Halil Özcan, bu kayırmacılık Şanlıurfa’da ne zaman bitecek. Kayırmacılık Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre suçtur. Kayırmacılık dinimize diğer dinlere göre de günahtır. Kayırmacılık ahlak dışılıktır.” İfadelerini kullandı.

Özcan, iddialara ne cevap verecek?

İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan’a yönelik soruları ve iddiaları ile ilgili nasıl bir cevap vereceği merak ediliyor. Tanal’ın “Damadın nasıl daire başkanı oldu, Meclise kaç önerge verdin, kaç kanun teklifi verdin, Milletvekili yemini dışında kürsüde tek konuşman yok” iddialarına Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan’ın cevap vermesi bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı