Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 09:39 Bu haber 755 kez okundu
 
Temizlik çalışmalarını drone ile denetliyorlar
Korona virüs tedbirleri kapsamında il genelinde yapılan temizlik çalışmaları büyükşehir belediyesi tarafından drone ile takip ediliyor.
ÖZEL HABER Haberi
Temizlik çalışmalarını drone ile denetliyorlar

Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler artarak devam ediyor. İl genelinde yapına temizlik çalışmaları titizlikle sürdürülürken yapılan çalışmaları yakından takip ediliyor. Şanlıurfa büyükşehir belediyesi temizlik çalışmalarını yakından takip etmek için teknolojiden faydalanıyor. Yapılan temizlik çalışmaları drone ile havadan takip edilerek temizlenmeyen alanın kalmamasına özen gösteriliyor.

Temizlik çalışmalarının devam etmesinin sadece korna virüsüne karşı olmadığını ve tüm hastalıkların yapılan temizlik çalışmaları ile geride kalacağını belirten vatandaşlar, drone ile yapılan kontrollerin yerinde iyi bir uygulama olduğunu dile getirerek şöyle konuştular; “Bilindiği gibi yüce dinimizde temizliğin inamdan olduğunu belirtmiştir.

Bizlerde inanan toplumlar olarak bu düstur ile yola çıkmış bir toplumuz. Bu yapılan temizlik çalışmaları imanımızın bir gereğidir. Bu sayede sadece bulaşıcı olan korona virüsü değil, çok sayıda hastalık yayan virüs ve bakterilerin önüne geçilmiş olacaktır.

Yapılan çalışmalarda Şanlıurfa büyükşehir belediyesi temizliğin her alana uygulanıp uygulanmadığından emin olmak için teknolojinin nimetlerinden faydalanmakta. Bu doğrultuda havadan yapılan kontrollerde drone olarak bildiğimiz insansız hava aracı kullanılmakta.

Bu sayede şehrin her alanı daha ince detaylarına kadar titizlikle temizlenmiş oluyor ve temizlik çalışmaları da yakından takip ediliyor. Bu çalışmalarından dolayı yetkililere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.  

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı