Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 11:36 Bu haber 1241 kez okundu
 
TOKİ konutları satışa çıkacak
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Şanlıurfa ve 24 İlde bin 936 konut satışa çıkaracak.
ÖZEL HABER Haberi
TOKİ konutları  satışa çıkacak

Şanlıurfa'nın içerisinde bulunduğu 24 ilde bin 936 konut Toplu Konut İdaresi Başkanlığıca (TOKİ) başvuru önceliğine göre satılacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yetkililerinden alınan bilgilere göre ise projenin durumuna göre farklılık gösteren konutların fiyatları 83 bin liradan, taksitleri ise 348 liradan başlıyor. Kurasız ve başvuru önceliğine göre satılan konutlar için vatandaşlar son başvuru tarihine kadar ilgili bankalara müracaat ederek, konut sahibi olabilecek.

Konutlara başvuru şartları ise şu şekilde:
TOKİ'nin dar gelirli vatandaşlara yönelik satışa sunduğu 2+1 konutlara başvuracak vatandaşların, konut sahibi olmaması, daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması ve 25 yaşını doldurması gerekiyor.
Ayrıca başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşuluyla ikamet etmesi veya il nüfusuna kayıtlı olması ve aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5 bin 500 liradan fazla olmaması isteniyor.
Orta gelirli vatandaşlara yönelik satışa sunulan 3+1 nitelikli konutlara başvuru yapmak isteyen vatandaşlarda ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurma şartları aranıyor.
Konutlar niteliklerine ve bulunduğu illere göre yüzde 10, yüzde 12, yüzde 15, yüzde 20 ve yüzde 25 peşinat bedeli ile 96,108, 120, 156, 180 ve 240 ay vade seçenekleri ile satılıyor.
Konut satış fiyatları, taksit tutarları ve başvuru şartlarının ayrıntıları TOKİ'nin internet sayfasında yer alıyor.                             

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı