Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 19:52 Bu haber 1355 kez okundu
 
Toprak: Esnaf kan ağlıyor, en kötü krizi yaşıyoruz
Türkiye’de ki ekonomik sıkıntıdan Şanlıurfa esnafı da nasibini aldı. Kan ağlayan esnaflardan Japon Pasajı Başkanı Mehmet Toprak, dertlerini dile getirdi ve acil çözüm gerektiğini söyledi.
ÖZEL HABER Haberi
Toprak: Esnaf kan ağlıyor, en kötü krizi yaşıyoruz

İstihdam ve işyerinin azalmasıyla birçok esnaf ekonominin gidişatı hakkında açıklamalarda bulunan Japon Pasajı Mehmet Toprak, bu nedenle pasajdaki 100 esnaftan 20'sinin kapatmak zorunda kaldığını ve yaşanan ekonomik sıkıntılardan Şanlıurfa’nın ne derece etkilendiği ile ilgili yapmış olduğu açıklamada durumun kritik olduğunu vurguladı.

'PERAKENDE SATIŞ BİLE YAPAMIYORUZ'

Bir zamanlar toptan satış yapılan pasajda, var olan iş yoğunluğu nedeniyle paketlere vurulan koli bandı sesinin yükseldiğinin belirten Toprak, bugün ise perakende satış dahi yapamaz duruma geldiklerini ifade etti.

'İSTİKRAR DEDİKLERİ BU MU?'

Toprak, şöyle devam etti:

"Seçim dönemlerinde 'istikrar gelecek, istikrar gelecek' diyorlardı. Herhalde onların istikrar dedikleri buydu. Esnaf bunun farkında, ancak insanlar bunu söylemeye dahi korkuyor. Çünkü bakıyorsun ülkeyi yönetenlerden kim şikâyetçiyse ya baskılara uğruyor, ya da cezaevine giriyor. Yani esnaflar bunun farkında, ancak konuşamıyor, çekiniyorlar. Benim yanımda konuşuyor, kendi arasında konuşuyor. Bir gazetecinin yanında, ya da bir kravatlının yanında çekiniyorlar konuşamıyorlar.

‘ÜLKEMİ SEVİYORUM’

Mevcut iktidarı eleştirdiğimizde bizi ya fetöcu yada PKK’lı olarak görüyorlar diyen Toprak son olarak, “ Ben bunları söylerken hiçbir örgütü desteklemiyorum. Ülkemi seviyorum ve huzur içinde kardeşçe yaşamaktır tercihimiz” sözlerini kaydetti.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı