Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 09:36 Bu haber 1722 kez okundu
 
Toprak’tan karaborsacılara darde
Şanlıurfalı iş adamı Arif Toprak, karaborsacılara adeta savaş açtı. ‘Sağlığın ücreti olmaz’ toprak, maske üretimi için kollarını sıvadı.
ÖZEL HABER Haberi
Toprak’tan karaborsacılara darde

Korona virüs ile birlikte her krizi kendilerine göre ayarlayan fırsatçıların türemesi ve karaborsa satıcılarının artmasına neden olurken, krize inat ‘sağlığın ücreti olmaz’ diyerek kollarını sıvayarak maske üretimine başlayan Şanlıurfalı İş Adamı Arif Toprak’ın bu hareketi takdirle karşılandı.

Bu vatanın ekmeğini yiyerek kazanıyor ve bu vatanda yaşıyorsak vefa borcumuzu karşılıksız ödemeliyiz diye işe başlayan Toprak, işlettiği tekstil fabrikasına almış olduğu yeni cihazlar ile maske üretimine başladı. Ürettikleri maskeleri bedava dağıtan ve bu maskeleri aynı zamanda sağlık kuruluşlarına veren Toprak, tüm sektörlerin aynı şekilde ülkeye olan vefa borçlarını ödemelerini istedi.

Sosyal medyada konuya ilişkin bir açıklama yapan Toprak, ülkemizin son zamanlarda zor bir süreçten geçtiğini ve bu tüm insanların birlik olması gerektiğinin altını çizerek şöyle konuştu; “Şu kahrolası virüsle ilgili ortalık bu kadar karışıkken, hala bu işten bile vurgun peşinde olan insanlar varken biz de kendi çapımızda ülkeye katkı sağlamak aracıyla ücretsiz maske dikimi için kollarımızı sıvadık.

Evet, zor günler geçiriyoruz, el ele verip bu işin de üstesinden gelmek zorundayız. Bu ülkenin çok ekmeğini yedik. Şimdi de görev başında olmak zorundayız. Eve kapanmak bir çözüm olabilir ama net bir çözüm değildir.

10 TL’ye satılan bir kutu maske şu an 300-400 TL olmuş. Vicdansızlık almış başını gitmiş. Hal böyleyken biz de tekstil ekibi olarak bir makine sipariş verdik. Başta çalışanlarımıza ve ailelerine sonrasında da insanlara ücretsiz maske dağıtacağız.

Çok para kazanmak her daim işe yaramaz ama insanlara faydalı olmak her daim iyidir.“İçinizde en hayırlınız insanlara en faydalı olanınızdır” hadisiyle bu işe el attık. Allah muvaffak eylesin. Satışımız yoktur. Üretime geçtikten sonra ücretsiz dağıtmayı düşünüyoruz.” İfadelerini kullandı.

İş adamı Arif toprak’ın bu hareketi büyük takdirle karşılanırken, birçok vatandaş, bu hareketin desteklenmesi gerektiğinin altını çizerek; “Zor dönemler yaşadığımız son zamanlarda iş adamı Arif Toprak’ın bu hareketi adeta karaborsacılara bir tokat nitelinde oldu.

Devletimiz sosyal bir devlet. Bu ve benzeri örneklerin desteklenmesi lazım. Bizler vatandaşlar olarak ilimizin mülki idari amirlerine seslenmek istiyoruz. Bu gibi duyarlı vatandaşlarımızı ve iş adamlarımızı lütfen destekleyin. Bu insanlar toplumun sıkıntılı dönemlerinde karaborsacılık yerine insanlığa hizmet etmeyi seçiyorlarsa şayet bu hayırsever insanların desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu gün bir Arif Toprak var desteklendiği takdirde yarın bin Arif Toprak’lar artarak çıkacaktır” şeklinde konuştular.  

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı