Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 10:48
 
Transfer sezonu başladı
Taraftarların dört gözle beklediği transfer dönemi resmen başladı. Türkiye Profesyonel Futbol Ligleri’nde mücadele eden takımlar, söz konusu tarihlerde anlaşma sağladıkları futbolcular ile resmi sözleşme imzalayabilecek.
ÖZEL HABER Haberi
Transfer sezonu başladı

Sezonun sona ermesiyle Türkiye profesyonel futbol liglerinde gözler transfer dönemine çevrildi. Yaz Transfer Dönemi olarak da adlandırılan 1. Transfer ve Tescil Dönemi de, resmen start aldı.

   Profesyonel liglerde 2018-2019 futbol sezonun tamamlanmasının ardından gözler transfere çevrilirken, Avrupa ve Dünya ülkelerinde çeşitlilik gösteren transfer tarihleri FIFA tarafından Türkiye için 8 Haziran olarak belirlendi. Buna göre transferi en erken açacak olan ülkelerden biri durumundaki Türkiye’de, Yaz Transfer Dönemi 30 Ağustos Cuma günü gece yarısında sona erecek.

Yasağı olanlar transfer yapamayacak

1. Transfer ve Tescîl Dönemi’nde Türkiye Profesyonel Futbol Ligleri’nde yer alan kulüpler, anlaştıkları futbolcularla resmî sözleşme imzalayabilecekler. Kulüpler, bu tarihten sonra “Ara Transfer Dönemi”ne kadar futbolcu transferi ve aktarımı yapamayacaklar.Öte yandan transfere engel borcu bulunan ve FIFA tarafından transfer yasağı alan kulüpler ise hiçbir suretle kadrolarına takviye yapamayacaklar.

Şanlıurfaspor kongreyi bekliyor

Temsilcimiz Şanlıurfaspor’da transfer çalışmalarını başlamak için kongreyi bekliyor.Şanlıurfaspor olağan genel kurulu 16 Haziran Pazar günü Saat 10.00'da Esentepe'deki Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilecek.Kongrede aday olarak İş adamı Mehmet Yılmaz dışında kimse  bulunmuyor.Kongrede Yılmaz’ın başkan seçilmesine kesin gözle bakılıyor.Başkan Adayı Yılmaz’ın kongrenin ardından yeni sezon planlamasını yapacağı ifade edildi.

MEHMET ASLAN

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı