Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 10:27 Bu haber 2853 kez okundu
 
Ufuk Akıl, Karaköprü Kaymakamı oldu
Şanlıurfa Vali Yardımcılığı görevini yürüten Ufuk Akıl, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Karaköprü Kaymakamlığına atandı.
- Haberi
Ufuk Akıl, Karaköprü Kaymakamı oldu

Vali Yardımcılığı görevi süresince yaptığı çalışmalarla kamuoyunun takdirini toplayan Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan atama kararı ile Karaköprü Kaymakamlığı’na atandı.

 

Sporsever Kaymakam

Siirt’in Baykan ilçesinde Kaymakamlık görevi esnasında gençleri spora yönlendirmek adına amatör takımda futbol oynamıştı. 2014 yılında, Baykan’da gençleri spora yönlendirmek için sentetik futbol sahası yaptırıp, kapalı olan futbol takımının Siirt Süper Amatör Ligi’nde yer almasını sağlayan Kaymakam Akıl, gençlerin yoğun talebi üzerine takıma katılmayı kabul edip YeniBaykan Belediyespor’da forma giymişti. Bu örnek davranışından dolayı Kaymakam Akıl, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu, Akıl’ı gençleri spor yapmaya yönlendirmesindeki çabası nedeniyle ödüllendirilmişti.

 

ASYAD’ın organizasyonuna katıldı

Kısa adı ASYAD olan Anadolu Spor Yazarları Derneği’nin 15 Temmuz anısına düzenlemiş olduğu halı saha maçına da iştirak eden Kaymakam Akıl oynadığı futbolla göz doldurmuştu.

 

Ufuk Akıl Kimdir?

1985 yılında Ankara doğumlu olan Akıl, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra Gelir İdaresi Başkanlığında Gelir Uzman Yardımcısı olarak kısa bir süre çalıştı. Afyonkarahisar-Evciler ve Isparta-Aksu İlçelerinde vekâleten kaymakamlık görevi yaptı. Daha sonra 1 yıl süreliğine İngiltere Sheffileld Üniversitesinde dil eğitimi aldı. Bunun yanısıra İngiltere’nin çeşitli kurum ve kuruluşlarında incelemelerde bulundu ve İngiltere sağlık sistemi üzerine rapor hazırladı. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Alanında Yüksek Lisans yaptı. İyi derecede İngilizce bilen Ufuk AKIL Samsun-Ayvacık, Siirt-Baykan Kaymakamlıklarından sonra Şanlıurfa Vali Yardımcısı olarak göreve başladı. Dr. Öznur AKIL ile evli olup, bir çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı