Urfa’da korona virüs testi kuyrukları
Haber
06 Ağustos 2020 - Perşembe 10:52
 
Urfa’da korona virüs testi kuyrukları
Şanlıurfa’da korana virüs etkisi artmaya başlayınca vatandaşlar test yaptırmak, için hastanelere akın etti. Testi için gelen vatandaşların oluşturduğu kuyruklar her geçen gün artıyor.
ÖZEL HABER Haberi
Urfa’da korona virüs testi kuyrukları

Tüm Dünya’yı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Korona Virüs salgını günden güne artmaya devam ediyor. Özellikle Şehirlerarası seyahat yasağının artmasının ardından Şanlıurfa’da yavaş yavaş artmaya başlayan salgın hastalık vatandaşların vurdumduymazlığı sayesinde zirve noktasına ulaşmaya başladı. Gizli gizli yapılan taziyeler, asker uğurlamaları,  sıra geceleri, maske ve sosyal mesafe kuralına riayet edilmemesi salgının Şanlıurfa’da artmasındaki en önemli etkenler olarak göze çarptı.

 

Vaka sayıları açıklanmıyor!

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin tarafından günlük olarak İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararları vatandaşlar ile paylaşıyordu. Bu kararlarda vaka sayıları, karantinaya alınan yerler ve karantina süresi biten yerlerin sayıları açıklanıyordu. Son olarak 26 Temmuz tarihinde Vali Erin tarafından açıklanan İl Hıfzıssıhha Kurulunun 129 nolu kararında 277 adresin karantinaya alındığı ve 145 adresinde karantina süresinin sona erdiği belirtilmişti. 26 Temmuz tarihinden sonra İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararlar Vali Erin tarafından açıklanmadı. Vaka sayılarının açıklanmaması Korona Virüs salgınının Şanlıurfa’da ne kadar fazla olduğunun göstergesi oldu.

 

Hastanelerde test kuyrukları oluştu!

Salgın hastalığın Şanlıurfa’da hemen hemen zirve yapmasının ardından akraba ve eş dostları virüse bulaşan vatandaşlar test yapmak için hastanelere akın ettiler. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Araştırma (500 Yataklı Devlet) ve Balıklıgöl devlet hastanelerinde korana virüs testi için gelenlerin oluşturduğu kuyruklar her geçen gün artıyor. Koronavirüs belirtileri gösterdiğini düşünüp test yaptırmak isteyenler Mehmet Akif İnan Araştırma (500 Yataklı Devlet) ve Balıklıgöl Devlet Hastaneleri ne geliyor. Hastane bahçesinde test için gelenler uzun kuyruklar oluşturmaya devam ediyor. Hastane bahçesinde test kuyruğu, vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

 

Test kuyruğunda sosyal mesafe yok sayıldı!

Korona Virüs testi yaptırmak için hastanelere akın eden vatandaşların girdikleri test sırasında bile sosyal mesafe kuralına riayet etmedikleri gözlemlendi. Ayrıca hastane yetkililerinin de vatandaşları uyarmak ve kuyruğa giren vatandaşların sosyal mesafe kuralına riayet etmesi adına bir tedbir almadıkları görüldü.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı