Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 10:54 Bu haber 635 kez okundu
 
Urfa’da Ramazan coşkusu
Hazreti İbrahim'in doğduğu rivayet edilen şehir Şanlıurfa'da Ramazan geceleri hareketli geçiyor.İftar öncesi ve sonrası kentin simgesi Balıklıgöl’ü gezen vatandaşlar, manevi iklimi soluyor.
ÖZEL HABER Haberi
Urfa’da Ramazan coşkusu

Oruçlarını Balıklıgöl’de açıyorlar

İnanç turizminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa’da ramazan ayı coşkuyla geçiyor.Yaklaşık 35 derecede oruç tutan vatandaşlar, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında serinlemek için Balıklıgöl’ü tercih ediyor. Tarihi Balıklıgöl yerleşkesi, iftar vakti orucunu açmak isteyenlere de ev sahipliği yapıyor. İftar vaktine kadar dergah, Halilürrühman ve Aynzeliha göllerini gezen kimi ziyaretçiler, tarihi mekanda bol bol fotoğraf çektirip, ziyareti ölümsüzleştirirken kimileri de balıklara yem atıp dua ediyor.

Sahura kadar canlılık devam ediyor

Balıklıgöl yerleşkesinin yanı sıra Hazreti Eyyüp Peygamber'in hastalığında çile çektiği ve suyuyla şifa bulduğu kuyunun bulunduğu rivayet edilen makamın da yer aldığı mekanı ziyaret eden vatandaşlar, yatsı ezanının okunmasının ardından camilerde teravih namazı kılıyor. Sahura kadar canlılığın devam ettiği kentte, bazı vatandaşlar tarihi Urfa Kalesi'nin eteklerindeki doğal mağaralar ve çevrelerinde oluşturulan kafeteryalarda günün yorgunluğunu atmaya çalışıyor.

FETHİ YAVUZTÜRK

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı