Haber Detayı
04 Temmuz 2019 - Perşembe 10:06 Bu haber 10132 kez okundu
 
Urfalı vekil, Babacan’ın partisine mi geçiyor?
Türkiye’de özellikle tekrarlanan İstanbul seçimlerinin ardından yüksek sesle dillendirilmeye başlanan yeni bir siyasi partinin kurulması ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı.
GÜNDEM Haberi
Urfalı vekil, Babacan’ın partisine mi geçiyor?

Tekrarlanan İstanbul seçimlerinin ardından siyasi kulislerde ve medyada yer alan Abdullah Gül ve Ali Babacan’ın yeni bir parti kurma girişimlerinin Sonbahar aylarında tamamlanacağı yönünde. Abdullah Gül destekli Ali Babacan önderliğinde kurulacak olan partiye şuanda Ak Parti’nin mevcut milletvekillerinden 80 civarında ismin katılacağı iddia ediliyor.

 

80 Vekil yeni partilere katılacak iddiası!

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun seçimi rekor farkla kazanmasının ardından Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı ifade edilen iki yeni partiye Ak Parti’den 80 civarında vekilin katılacağı iddia edildi. Ak Parti kulislerinde İddialara göre; "Ahmet Davutoğlu parti kurarsa en az 30-35, Ali Babacan parti kurarsa 40-45 civarında milletvekili AKP'den kopar". Babacancılar, "Eğer Ali Bey bir parti kurmazsa, hepimiz Davutoğlu'nun peşine gideriz diyorlar. Anlayacağınız, 23 Haziran'ın ardından 80 civarında milletvekilinin AKP ile yolları ayırabileceği konuşuluyor.

 

Ankara Kuşu’ndan ilginç iddia

Twitter’de yaptığı paylaşımlarla fenomen olan ve yaklaşık 276 bin takipçiye ulaşan “Ankara Kuşu” isimli kullanıcı, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Şanlıurfa’da Ak Parti’den aday olacak isimleri önceden tahmin etmesi ile de gündeme oturmuştu. Yeni kurulacak olan Abdullah Gül destekli ve Ali Babacan önderliğinde kurulacak olan parti ile ilgili düşüncelerini takipçileriyle paylaşan Ankara Kuşu ilgin bir iddiada bulundu.

 

Ankara Kuş’unun iddiasını Urfalı vekil beğendi!

Ankara Kuşu twitter üzerinden takipçileri ile paylaştığı bilgide “Ali Babacan'ın partisi ilk seçimlerde yüzde 30 bandını geçer.” İfadelerini kullandı. Ankara Kuşu’nun bu iddiası 300 retweet, 2700 yorum ve 3500 beğeni aldı. Ankara Kuşu’nun bu paylaşımını beğenenler arasında Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Halil Özşavlı’nın da olması dikkatlerden kaçmadı.

 

Urfalı vekil yeni partiye mi geçiyor?

Ak Parti kulislerinde Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracakları yeni partiye yaklaşık olarak Ak Parti’den 80 civarında vekilin geçeceğinin konuşulmasının ardından, Ali Babacan’ın yeni kuracağı parti’nin ilk seçimlerde yüzde 30 alacağının iddia edilmesi ve bu iddiayı Ak parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı’nın beğenmesi üzerine vekil Özşavlı’nın Babacan’ın kuracağı partiye Ak Parti’den geçecek olan isimler arasında olabileceği öngörüldü.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı