Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 09:30 Bu haber 2736 kez okundu
 
Urfalı vekiller, transfer iddialarına ne cevap verecek?
AK Parti'de 29 milletvekilinin eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın kuracağı yeni partiler için istifa edeceği iddia edildi. 29 vekil içersinde Urfalı 2 vekilde bulunuyor. Kamuoyu ise, sır gibi saklanan 2 Urfa milletvekilini merak ediyor.
SİYASET Haberi
Urfalı vekiller, transfer iddialarına ne cevap verecek?

Eski Başbakan  Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yeni kuracağı parti ile ilgili hemen hemen tüm illerde yapılanmasını tamamlandığı, kısa zaman içinde Davutoğlu’nun 40 ilin ardında da 41 ilin teşkilat sorumluları ile toplantı yaparak tüm illerdeki teşkilatlanmayı tamamlayacağı iddia edildi. Bu iddianın yanı sıra Ak Parti’den istifa edip yeni kurulacak partiye katılacak olan Milletvekilleri arasında 2 Şanlıurfa Milletvekilinin geçeceği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

YENİ İSTİFALAR OLACAK

Dün eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve üç eski milletvekilinin AK Parti'den ihraç edilmeleri için disipline sevk edilmesine tepki gösteren 25. dönem Erzincan Milletvekili Talha Erol Durmaz ve AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları'ndan Fatma Yavuz görevinden istifa etmişti. Kulislerde yeni istifaların olacağı söylentileri dolaşıyor. Ankara kulislerini aktaran 'Ankara Kuşu'nun sosyal medya hesabından 29 milletvekilinin istifaya hazırlandığına dair bir iddia geldi.

İSİMLERİ SIR GİBİ SAKLANIYOR

Sosyal medyanın gündemine oturan iddiaya göre İstanbul’da 10, Ankara, Kayseri, Konya, Antalya, Bursa ve Şanlıurfa’da 2 vekil, Mersin, Gaziantep, Samsun, Ordu, Balıkesir, Manisa ve Yozgat’ta ise 1 milletvekili istifa edecek. İddialar Şanlıurfa kamuoyunda gündem yaratırken, isimleri sır gibi saklanan 2 Urfa milletvekilinin kim olduğu merakla bekleniyor.

MİLLETVEKİLLERİ AÇIKLAMA YAPACAK MI?

Türkiye’nin gündemine oturan yeni kurulacak olan partiye transfer olacak olan vekiller arasında kulislerde 2 Şanlıurfa Milletvekilinin de olduğu konuşulmasından dolayı kamuoyunda bütün gözler Şanlıurfa Milletvekillerine çevrildi. Vatandaşlar, Şanlıurfa Milletvekillerinin çıkıp kamuoyunda yeni kurulacak olan partiye geçip geçmeyeceklerine dair açıklama yapmalarını bekliyor.

ZAN ALTINDA OLAN VEKİLLER!

Kulislerde yeni kurulacak olan partiye 2 Şanlıurfa Milletvekilinin de katılacağı iddialarının ardından gözler Şanlıurfa Milletvekilleri olan, Ahmet Eşref Fakıbaba, Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Zemzem Gülender Açanal, Mehmet Ali Cevheri, İbrahim Halil Yıldız, Halil Özşavlı, Ahmet Akay’a çevrildi. Söz konusu konu ile ilgili Şanlıurfa Milletvekillerinin yeni partiye geçip geçmeyecekleri ile ilgili açıklama yapıp yapmayacakları merak ediliyor?

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı