Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 09:46 Bu haber 1270 kez okundu
 
Urfaspor'da kongre var, aday yok !
60 milyon TL borcu olan Şanlıurfaspor’da 9 Haziran’da yapılması planlanan kongre öncesinde sessizlik devam ediyor. Eski futbolcular Tomic ile Andrei Marc'a olan borçları nedeniyle transfer yasağı ve 12 puan silme cezası alması beklenen Şanlıurfaspor'un akıbeti, kongrenin ardından belli olacak.
ÖZEL HABER Haberi
Urfaspor'da kongre var, aday yok !

Urfaspor’da camia suskun

Şanlıurfaspor için kritik günler başladı. 9 Haziran'da yapılacak kongre öncesinde şehirde yaşanan derin sessizlik herkesi endişeye düşürüyor. Kongreye sayılı günler kalmasına rağmen şehirde ki durgunluk hakimken,Şanlıurfaspor’un yaşadığı bu zorlu süreçten nasıl kurtulacağı merak ediliyor. 60 milyon liraya yakın borcu olduğu ifade edilen sarı-yeşilli kulübün tesisleri de sahipsizlikten viraneye döndü.Kulüpte şu ana kadar resmi olarak adaylığını açıklayan kimse çıkmadı. Bu sessizlik camiada endişe ile karşılanırken, kongrede her hangi bir liste Divan’a sunulmazsa tüzük gereği kulüp kayyuma kalacak ve devlet tarafından 3 görevli 3 kişi aylığına kulübü yönetmeye devam edecek.Bu süreç içinde de bir hareket olmazsa kulüp tasfiye olacak, kısacası kapatılacak.

Taraftarlardan endişeli bekleyiş

Kongreye sayılı günler kalmasına rağmen şehirdeki durgunluk taraftarları korkutmaya başladı.Kulübün yaşatılması noktasında şehrin üst düzey yöneticilerine seslenen sarı-yeşilli taraftarlar, “Bu sessizlik açıkçası bizi korkutmaya başladı.Korkarım sonumuz Gaziantepspor gibi ola. Kim ne yapacaksa yapmalı. Bu şehrin en büyük markasına sahip çıkmalıyız.Bu kritik zamanda bu takıma destek olanı unutmayız.Şehrimizin markası olan Şanlıurfaspor’un, yaşadığı bu ızdırabın bir an önce bitmesini arzuluyoruz.Bu takımın yok olmasını istemiyoruz.Mevcut Başkan Emin Yetim kongrede aday olmayacağını belirtmişti.Şuan kongrede kimin aday olacağı konusunda ise henüz net bilgi  yok.Urfaspor’u borç batağından kurtaracak ve şampiyon yapacak bir yönetimin gelmesini istiyoruz” diye konuştular.

12 puan silme cezası gelebilir

Öte yandan Şanlıurfaspor ile ilgili dün sosyal medyada dolaşan iddialar ise çok vahim…İddiaya göre, yeni sezona 60 milyon TL borç ve Tomic ile Andrei Marc'a olan borçları nedeniyle transfer yasağı ve 12 puan silme cezası ile başlaması beklenen Şanlıurfaspor'un kapatılıp 3.Lig ekibi Karaköprü Belediyespor'un isminin "1969 Şanlıurfaspor" olarak değiştirilmesi gündemde.

   Urfaspor’da yaşanan bu duruma tepki gösteren Eski Kaptan Sercan Özçelik, "Yazık! Gelen vermeye gelmiyor. Reklamını yapıp parasını katlamaya geliyor. Cahil yöneticiler futbolun f sini bilmeyen yöneticiler olduğu sürece bu böyle devam eder. Koskoca Şanlıurfaspor'u ne hallere düşürdünüz” dedi.

MEHMET ASLAN/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı