Urfaspor’da şok karar
Haber
27 Haziran 2020 - Cumartesi 13:39
 
Urfaspor’da şok karar
TFF’nin 2. Lig ve 3. Lig’i Temmuz’da devam ettirecek olmasına bir tepkide Şanlıurfaspor Başkanı Nihat Çakır’dan geldi. Çakır alınan kararı kulüp olarak protesto edip kalan maçlara çıkamama kararı almayı düşündüklerini ifade etti.
SPOR Haberi
Urfaspor’da şok karar

TFF 2. Lig’de mücadele eden Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Nihat Çakır’dan şok eden bir açıklama geldi. Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakalarının 18 Temmuz’da kaldığı yerden devam etmesine tepki gösteren Çakır, “TFF yönetiminin, TASK Bşk Ali Düşmez’in BAL liglerine şirin görünme adına BAL’dan 2 şer takım çıksın ısrarı yüzünden, TFF yönetimi, hiç bir haklı sebep  ve gerekçe göstermeden liglerin devamı, yani oynanması yönünde aldığı, böyle saçma sapan bir kararla, 80 kulübün iradesinin yok sayılıp hiçe alınması yüzünden ve insan sağlığını, hayatını  hiçe saydığı için, kalan maçları protesto edip Şanlıurfaspor olarak, yönetim kurulu kararıyla bir basın açıklaması yapıp kalan maçlarımızı oynamama kararı almayı düşünüyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

Şanlıurfaspor kulübü başkanı Nihat Çakırın açıklamasının tamamı şu şekilde;

89 kulüpten kalan maçları oynamak istiyor musunuz diye görüş isteyen ve 80 kulübün gerek covid 19 salgını, gerek verilen 4 aylık ara, gerek yaz sıcakları ve tüm maçların seyircisiz oynanması, gerekse de yeni sezona hiç ara verilmeden devam edilecek olması, daha da önemlisi kulüplere getireceği mali yükün hesaplanmaması sebebiyle, 80 kulübün oynamak istemiyoruz beyanı 7 kulübün çekimser 2 kulübün  oynamak istiyoruz beyanından sonra, demokrasi, hukuk otorite, zafiyeti içine düşen TFF yönetiminin, TASK Bşk Ali Düşmez’in BAL liglerine şirin görünme adına BAL’dan 2 şer takım çıksın ısrarı yüzünden, TFF yönetimi, hiç bir haklı sebep  ve gerekçe göstermeden liglerin devamı, yani oynanması yönünde aldığı, böyle saçma sapan bir kararla, 80 kulübün iradesinin yok sayılıp hiçe alınması yüzünden ve insan sağlığını, hayatını  hiçe saydığı için, kalan maçları protesto edip Şanlıurfaspor olarak, yönetim kurulu kararıyla bir basın açıklaması yapıp kalan maçlarımızı oynamama kararı almayı düşünüyoruz.

3-5 gün içinde sonuç alınmaz ise ivedi bir şekilde konuyu gerekçeleri ile birlikte kulüpler birliği olarak sayın cumhurbaşkanına aksettirelim”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı