Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 09:51 Bu haber 603 kez okundu
 
Uyuşturucu ve silah operasyonu
Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığının yaptığı operasyonda uyuşturucu ve uzun namlulu silah ele geçirildi.
ASAYİŞ Haberi
Uyuşturucu ve silah operasyonu

İl jandarma Komutanlığı konu hakkında yaptığı açıklamada 3 adet uzun namlulu tüfek 2 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca2 adet av tüfeği, ve buna bağlı olarak çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirildiğini duyurdu.

Konu hakkında il Jandarna Komutanlığından yapılan açıklamada; “Emniyet ve asayişin düzenini sağlamak, kaçakçılık olayları ile mücadele kapsamında, yapılan çalışmalar neticesinde; 07-10 Ocak 2020 tarihleri arasında, adli makamlardan alınan arama kararına istinaden, Şanlıurfa İli mülki sınırları içerisinde yapılan operasyonlar sonucunda; (1) adet FN FAL marka uzun namlulu piyade tüfeği, (2) adet Kaleşnikof uzun namlulu piyade tüfeği, (9) adet bu piyade tüfeklerine ait şarjör, (416) adet bu piyade tüfeklerine ait fişek, (3) adet hücum yeleği, (2) adet ruhsatsız tabanca, (2) adet faturasız kuru-sıkı tabanca, (5) adet tabanca şarjörü, (153) adet tabanca mermisi, (2) adet ruhsatsız şarjörlü otomatik av tüfeği, (2) adet bu av tüfeklerine ait şarjör, (50) adet av tüfeği fişeği, (13) kğ. kubar esrar maddesi, (10) gr. metamfetamin uyuşturucu maddesi ve (1) adet uyuşturucu madde satışında kullanılan hassas terazi ele geçirildi.”

10 Kişi gözaltına alındı

Yapılan operasyonda 10 kişinin gözaltına alındığı belirtilerek; “toplam (10) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahısların işlemlerinin tamamlanmasını müteakip çıkarıldıkları adli makamlarca (6) şahıs tutuklanmış olup diğer (4) şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, emniyet ve asayişin düzenini sağlamak, her türlü kaçakçılık faaliyetlerine yönelik gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.” denildi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı