Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 09:49 Bu haber 2427 kez okundu
 
Vali Erin, Kuveyt Emiri’ne teşekkür etti
Daha önce Şanlıurfa Valiliği ve Kuveyt Nejat Derneği ve Said Yardım Derneği ile protokolü imzalanan ve Şanlıurfa’da yaptırılacak olan okulların temeli atıldı.
EĞİTİM Haberi
Vali Erin, Kuveyt Emiri’ne teşekkür etti

Şanlıurfa’da yaşayan Suriyelilere en büyük desteği veren ülkelerin başında gelen Kuveyt bu örnek davranışı ile diğer İslam ülkelerine de örnek olmaya devam ediyor. Protokol kapsamında Kuveyt Nejat Derneği ve Said Yardım Derneği’nin Şanlıurfa’da yapılacak olan okulların altıcısının temeli atıldı. Temel Atma törenine katılan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Kuveyt Emirliğine ve Kuveytli hayırseverlere teşekkür etti.

 

ERİN, “KUVEYT EMİRİ’NE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Vali Erin, Kuveyt Nejat Derneği ve Said Yardım Derneği işbirliğiyle, mülkiyeti İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı alanda yapılacak okul alanında incelemelerde bulunarak temsili temel atma törenine katıldı. Temsili temel atma töreninde konuşan Vali Erin,  “Kuveytli Nejat ve Said Derneğine, hayırseverlere, vakıf ve kuruluşlara, Şanlıurfa’daki Suriyeli kardeşlerimize yönelik gösterdikleri yakın ilgiden ve özellikle eğitimin iyileştirilmesine yönelik sağladıkları katkılardan dolayı, hem Şanlıurfa adına hem devletimiz gönülden şükranlarımızı iletiyoruz. Kuveytli hayır kuruluşları, Şanlıurfa’da çok büyük hayır işlerine imza attılar. İki yıla yakın süredir Kuveytli hayırseverlerin yaptığı, destek verdiği okulların sayısı, bugün temeli atılan okul ile birlikte sekizi buldu. Bugün altıncı okulun temelini atıyoruz. İnşallah bu okul sayısı yirminin üzerine çıkacak. Suriye’de yaşanan insanlık dramında yerinden yurdundan olan kardeşlerine evini ve kucağını açan, ensarlık görevini yerine getiren Şanlıurfalılara en yakın ilgiyi ve desteği Kuveytli kardeşlerimiz gösterdi.  En büyük desteği Kuveytli hayırseverlerden gördük, Nejat Derneği ve Said Yardım Derneği’ne ve bu yardımları teşvik eden Kuveyt Emiri’ne teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

İBRAHİM EL-BEDİR, “TÜRKİYE’YE MİNNETTARIZ”

Şanlıurfa’da yapılacak olan okullara destek olan Kuveyt Nejat Derneği Sorumlusu İbrahim el-Bedir, temsili temel atma törenin ardından yaptığı açıklamada, “Şanlıurfa’da yaşayan Suriyeli ve Türk çocukların birlikte eğitim göreceği altıncı okulun temelini atmaktan büyük mutluluk duyduk. Hayır hizmetlerinin yapılmasında katkı sunan ve desteklerini esirgemeyen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e teşekkür ederim. Türkiye’ye yaklaşık dört milyon Suriyeliye kapılarını açtığından dolayı minnettarız. Kuveyt Nejat Derneği olarak yapabileceğimiz ne katkı ve yardım varsa seferber ettik.

 

ERİN, ÖĞRENCİLERLE VOLEYBOL OYNADI

Nejat Derneği ve Said Yardım Derneklerinin desteğiyle Şanlıurfa’nın değişik semtlerinde temelleri atılan ve yapımları devam eden okulları ziyaret edip incelemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, bu kapsamda Ayhan Şahenk Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ni ziyaret etti. Bu okullarda devam eden inşaat çalışmalarını denetleyen Vali Erin, okulda eğitim gören öğrencilerle de bir araya geldi. Okul bahçesinde voleybol oynayan öğrencilerle bir süre voleybol oynayan Vali Erin, yapımı devam eden okul inşaatlarında incelemelerde bulunmaya devam etti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı