Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 09:36 Bu haber 412 kez okundu
 
Vatandaşlardan örnek davranış
Şanlıurfalı esnaflar, soğuktan üşüyen kuşların beslenmeleri için park ve bahçelere buğday serpiyorlar. Sokak hayvanlarının bizlere birer emanet olduğunu vurgulayan vatandaşlar, sokak hayvanlarının da sadakalarda hakkı olduğunu söylediler.
ÖZEL HABER Haberi
Vatandaşlardan örnek davranış

Sokak hayvanlarının korunup kollanması gerektiğini söyleyen Şanlıurfalı hayvan sever esnaflar, park ve bahçelerde kuşların faydalanabileceği yemleme alanlarına her sabah buğday bırakıyorlar. Sadakanın sadece insanlar için değil, tüm canlılar için olduğunu dile getiren esnaflar, uygulamanın her mevsim devam ettiğini söylediler.

‘Gücümüz yettiğince hayvanların yemlerini eksik etmeyeceğiz’ diyen Şanlıurfalı esnaflar; “Bu yıl ülkemizde kış mevsimi çok ağır şartlarda yaşanıyor. Uzun yıllar sonra ilk defa eksi dereceleri görmeye başladık. Bu durum sadece insanları değil, aynı zamanda tüm canlıları da etkiliyor.

Bizler Müslüman bir toplumun bireyleriyiz. Yüce Allah bizlere her canlının yaşama hakkı olduğunu bildiriyor ve bu canlıların rızıklarını da bizler aracılığıyla sağlıyor. Sadaka denince akla sadece ihtiyaç sahibi insanlar gelmemeli.

Tüm canlılara sadaka verilebiliniyor. Bizlerde sadaka yelpazemizi geniş tutarak hayvanlara da Allah’ın gönderdiği rızıklarını vermeye çalışıyoruz. Kimilerimiz kedi ve köpeklere yönelik yemeler hazırlarken, kimimizde kuşlara yönelik yemlerimizi serperek onların zorlu kış şartlarında hiç değilse karınlarını doyurmalarını sağlıyoruz” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı