Vatandaşların kaldırım engeli
Haber
14 Eylül 2020 - Pazartesi 10:15
 
Vatandaşların kaldırım engeli
SSK caddesindeki kaldırımın ortasında bulunan aydınlatma direği vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Kaldırımı kullanamadıklarını dile getiren vatandaşlar kaldırımın üzerinde bulunan aydınlatma direğinin kaldırılarak kaldırımın genişletilmesini istiyor.
ÖZEL HABER Haberi
Vatandaşların kaldırım engeli

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Akabe Mahallesi, Balıklıgöl Devlet hastanesi civarında bulunan SKK caddesinde genellikle hastaneye gelen hastalar tarafından kullanılan kaldırımın giderek incelmesi ve üzerinde yürünemeyecek hele gelmesi yaya, engelli ve çocuk arabasıyla geçmek isteyenlere zor anlar yaşatıyor. Vatandaşlar, bu kaldırımın genişletilmesi için yetkilerden yardım istiyor.

 

“Yol yok uçarak mı geçelim”

Kaldırımın daralması ve daralan yerin tam ortasından bulunan direkten dolayı vatandaşlarından kaldırımı kullanmayıp caddede yürümesi kazaya davetiye çıkarıyor. Vatandaşlar cadde yerine kaldırımı kullanmak istediklerini ama kaldırımın inceldiği ve tam ortasında bulunan aydınlatma direğinden dolayı caddeyi kullanmak zorunda kaldıklarını ifade ettiler.“Ben şimdi buradan nasıl geçeyim mecbur caddeden gitmek zorunda kalıyorum bu caddede her zaman işlek bende canımı hiçe atmak istemem ama yol yok uçarak mı geçelim” dedi.

 

Esnafta şikayetçi

Çevrede bulunan esnaf kaldırımın bulunduğu yerde sürekli kazaların olduğunu ifade ederek, kaldırımı kullanamadığı için caddeden gitmek zorunda kalan yayalara araçların çarptığını çoğu zamanda kazalardan son anda kurtulanların olduğunu dile getirdiler, “burada bulanan kaldırımın genişletilmesini istiyoruz belediyelere ve çeşitli kurumlara dilekçeler verdik ama bize dönüş yapan olmadı en son gelip taşlarını değiştirdiler ama genişletme adına hiçbir işlem yapmadılar burada hep kazalar oluyor çoğu zaman iş yerlerimizde ani fren sesleriyle irkiliyoruz dışarı çıkıp baktığımızda ya bir yayaya araç çarpmış oluyor yada bir yaya ile araç şoförlerinin kavgasına şahit oluyoruz, baktığımızda 2 tarafta kendince haklı kaldırım olmadığından yolu kullanıyor diğeri yol dar olduğu için kaldırama yakın gitmek zorunda kalıyor yetkililerden tek isteğimiz buraya bir çözüm bulunmasıdır.” Şeklinde konuştular.

 

“Engelliler geri dönmek zorunda kalıyor”

Kaldırım başlangıç noktasının geniş olduğu için kaldırımın daraldığını, bilmeyen engelli ve çocuk arabalı bazı vatandaşların kaldırımın yarısına kadar gelip, daralan yolu gördüklerinde geri dönmek zorunda olduğunu ifade eden çevredeki vatandaşlar “Normal insanlar için fazla sıkıntı olmuyor onlar kaldırımdan inip caddeden sıkıntılıda olsa devam edebiliyorlar ama engelliler kaldırımın yarısından geri dönmek zorunda kalıyor. Kaldırıma çıkmadan bakıldığında yolun daraldığı görülmüyor, engelliler kaldırımın yarısını geçtikten sonra kaldırımın dar olduğunu fark edip geri dönmek zorunda kalıyor. Bebek arabalı aileler arabalarını yola indirip yoldan devam etmek zorunda kalıyorlar ”dediler.

 

Çözümü ne

Vatandaşlar çözümün basit olduğunu dile getirerek hastanenin duvarının yıkılıp yeterli miktarda geriye alınması takdirde herhangi bir sorun kalmayacağını yetkililerden gerekli adımları atmaları yönünde istekte bulundular. “Çözüm çok basit kaldırımın tam arkası hastanenin bahçesi orayı yıkıp biraz geriye aldıkları takdirde hiçbir sıkıntı kalmayacaktır yetkililerden isteğimiz bu dur.” İfadelerini kullandılar.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı