Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 10:53 Bu haber 393 kez okundu
 
Yasağın ardından Balıklıgöl ziyaretçi akınına uğradı
Ülke genelinde korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağının sona ermesiyle birlikte Şanlıurfalı vatandaşlar soluğu Balıklıgöl’de aldı.
ÖZEL HABER Haberi
Yasağın ardından Balıklıgöl ziyaretçi akınına uğradı

Ramazan bayramı süresince virüs yayılımını engellemek için alınan tedbirler kapsamında ülke genelinde 4 günlük sokağa çıkma yasağının sona ermesiyle birlikte Şanlıurfalı vatandaşlar, soluğu Balıklıgöl’de aldılar.

Her yıl ramazan bayramında kutsal mekânları ziyaret ettiklerini ve bayramın anlamının bu mekânlarla daha çok manevi huzur verdiğini belirten Şanlıurfalı vatandaşlar, bu bayram ne yazık ki korona virüs nedeniyle bazı aktivitelerin son bulduğuna dikkat çektiler.

Yasağın kalkmasıyla birlikte soluğu Balıklıgöl’de aldıklarını söyleyen Şanlıurfalı vatandaşlar; “Korona virüs hayatımızın her alnında köklü değişikliklere yol açtı. Sosyal mesafe denen kural ile birlikte yaşamaya alıştık. Bu süreçte sevdiklerimize dahi mesafeli yaklaşmak zorunda kalıyoruz.

Fakat biz Şanlıurfalı vatandaşlar için önem arz eden konulardan bir tanesi de bizim için çok büyük bir öneme sahip olan kutsal mekân ziyaretleri adeta olmazsa olmazlarımız arasında bulunmakta. Balıklıgöl başta olmak üzere Eyüp Peygamber makamı ve bununla birlikte birçok kutsal mekân özellikle bayramlarda vazgeçilmezlerimiz arasında yer almakta.

Ramazan bayramında ne yazık ki bu mekânları ziyaret edemedik. Bununla birlikte birde evlerimizden dışarıya çıkma imkanına sahip olamadık. 4 gün süresince evde vakit geçirmeye çalıştık. Fakat çok şükür bayram yasağı sona erdi ve bizler bu gün özlemini duyduğumuz Balıklıgöl ve kutsal mekanlara ziyaretler gerçekleştirmeye başladık.

Bu ziyaretler süresince ailelerimizle birlikte sosyal mesafe kurallarına büyük önem verdik. Maskelerimizi takarak bu ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye çalıştık. Başta Balıklıgöl olmak üzere manevi önemi bizler için oldukça büyük olan kutsal mekanları ziyaret ederek özlemimizi giderdik” şeklinde konuştular.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı