Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 10:03 Bu haber 231 kez okundu
 
Yasaklarla yaşamaya alıştık
Korona virüs çerçevesinde alınan güvenlik önlemleri çerçevesinde büyükşehirlerde uygulanan sokağa çıkma yasağına Şanlıurfalı vatandaşlar büyük ölçüde uymaya başladı.
ÖZEL HABER Haberi
Yasaklarla yaşamaya alıştık

Şanlıurfalı vatandaşlar kurallara uyuyor. Korona virüs yaşam tarzımızı ve şeklimizi değiştirmeye başladı. Geçtiğimiz haftalara kadar yasaklara tepkili olan ve sosyal mesafe kurallarını adeta hiçe sayan vatandaşlar, yasakların her hafta uygulanmasıyla birlikte tedbir kararlarına uymaya başladılar.

Banka önlerinde sosyal mesafe kurallarının adeta hiçe sayıldığı birçok alanda bu hafta yaşanan hafta sonu yasağının ardından vatandaşların banka önlerinde sosyal mesafe kurallarına dikkat ettikleri gözlerden kaçmazken, aynı zamanda cadde ve sokaklarda yaşanan insan yoğunluğunun da sona ermesi, vatandaşların bu konudaki uyumluluğu ise başka bir sevindirici gelişme oldu.

Yasakların sağlık açısından önemli olduğuna dikkat çeken Şanlıurfalı vatandaşlar, güvenlik önlemlerinin yaşam şekillerini değiştirdiğini belirterek; “Şanlıurfalılar olarak aslında sokağa çıkma yasağını kendimize ilk etapta bir esaret gibi gördük. Önceleri biraz direndik fakat bir an için düşününce yapılan tüm uygulamaların sağlığımız açısından son derece önemli olduğunu anladık.

Yasaklar artık yaşam şeklimizi değiştirdi. Bizlerde bu kararlarla birlikte yaşamaya başladık ve buna alıştık. Birçoğumuz sosyal mesafe kurallarına bile uymazken son zamanlarda olayın ciddiyeti bizleri adeta tedirgin etmeye yetti.

Artık daha dikkatli hareket ediyor ve kurallara uymaya özen gösteriyoruz. Bununla da kalmayıp aynı zamanda kuralları çiğneyenleri de uyararak toplum düzenini etkilememelerini istiyoruz. Umarız kısa sürede bu bela başımızdan gider ve eski günlerimize hızlı bir şekilde kavuşuruz” şeklinde konuştular.   

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı