Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 09:09 Bu haber 510 kez okundu
 
Yemekhanelerde yeni oturma düzeni oluşturuldu
Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan sağlık önlemleri çerçevesinde özel kuruluş ve kamu binalarında bulunan yemekhanelerde yeni oturma düzeni oluşturuldu.
ÖZEL HABER Haberi
Yemekhanelerde yeni oturma düzeni oluşturuldu

Korona virüs tedbirleri aratarak devam ediyor. ülke genelinde alınan tedbirler ve bu doğrultuda sağlık açısından büyük önem arz eden konularda taviz verilmiyor. İl genelinde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektörlerdeki insanların toplu halde yemek yedikleri ortamlarda yeni oturma düzenleri oluşturuldu.

Yemekhanelerde yanaşık düzeni kaldıran sistemde masalarda belirli aralıklarla insanlar oturarak yemeklerini yiyorlar. Alınan tedbirlerin sağlık açısından önemli olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, insan sağlığının oyuna gelmeyeceğinin altını çizdiler.

Alınan yeni düzenin virüsün yayılmasını engellediğine dikkat çekerek; “korona dünyaya hayatın bir oyun olmadığını ve gerçekleri yaşadığımızın dersini verdi. İnsan sağlığı asla oyuna gelmez. Dünya şu anda adeta bir uzaylı istilasına uğramış ve bununla topyekun mücadele halinde.

Yaşadıklarımız adeta bir gerilim filminin sahnelerini andırıyor. Fakat aradaki fark filmde bulunan her şey oyundan ibaret fakat şu anda yaşadıklarımızın tamamı gerçek, korona sıradan bir virüs değil. Henüz tedavisi bulunamayan ve en önemlisi görünmeyen bir düşman ile karşı karşıyayız.

Sağlık şakaya gelmez. Bu illet virüs bulaşınca insanı tamamen etkisiz hale getiriyor ve zayıf bünyeli insanlarda ise ölümle sonuçlanıyor. Biz ülke olarak virüs konusunda çok başarılı bir mücadele yürütmekteyiz.

Başka tamu kurum ve kuruluşları olmak üzere birçok sektörde alınan önlemler üst seviyede. Bununla birlikte insanlarında bu tedbirlerle uyum içerisinde olması ve verilen talimatlara uyması en büyük etken. Düşman görünmüyor düşman sinsi ve acımasız. Bizler bunun farkında olduğumuz zaman ve mücadeleyi bırakmadığımız sürece kazanan biz olacağız.

Yüce Allah’ın bizleri sınadığı son günlerde bizlerde ona kulluk görevlerimizi yerine getirip bol bol dua etmeliyiz dua kapısı hiçbir zaman kapalı değildir. Umarız tez zamanda bu illetten kurtuluruz” şeklinde konuştular

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı