Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 12:01 Bu haber 6651 kez okundu
 
“Yeni parti Urfa’da da çok güçlü”
İstanbul seçimlerinin ardından siyasi kulislerde sıkça dile getirilen yeni parti hakkında gündeme oturacak bir iddia ortaya atıldı.
SİYASET Haberi
“Yeni parti Urfa’da da çok güçlü”

Ali Babacan’ın Ak Parti’den istifa etmesinin ardından yeni parti hakkındaki söylemler günden güne artmaya devam ediyor. Sonbahar aylarında tamamlanacağı yönünde. Abdullah Gül destekli Ali Babacan önderliğinde kurulacak olan partiye şuanda Ak Parti’nin mevcut milletvekillerinden 80 civarında ismin katılacağı iddiasının yanı sıra ismi henüz net olmayan yeni partinin birçok ilde güçlü olduğu ve oluşumunu bitirdiği iddia edildi.

 

Ankara Kuşu’ndan ilginç iddia

Twitter’de yaptığı paylaşımlarla fenomen olan ve yaklaşık 283 bin takipçiye ulaşan “Ankara Kuşu” isimli kullanıcı, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Şanlıurfa’da Ak Parti’den aday olacak isimleri önceden tahmin etmesi ile de gündeme oturmuştu. Yeni kurulacak olan Abdullah Gül destekli ve Ali Babacan önderliğinde kurulacak olan parti ile ilgili düşüncelerini takipçileriyle paylaşan Ankara Kuşu ilgin bir iddiada bulundu.

 

“Yeni parti şuan 30’da”

Twitter’de yaptığı paylaşımlarla tarafsız bir şekilde takipçilerini bilgilendiren Ankara Kuşu isimli Twitter fenomeninin şu günlerde gündem konusu Abdullah Gül destekli, Ali Babacan liderliğinde kurulacağı iddia edilen yeni siyasi parti oldu. Bu partinin kuruluşu, yapılanması ve şuan ki oy oranları hakkında takipçilerinden gelen sorulara iddialı cevaplar veriyor. Ali Babacan’ın istifasının ardından Ak Parti’de istifaların umulduğundan daha fazla olacağını iddia eden Ankara Kuşu, istifalarla ilgili, “Çok yakında haber kanalları son dakika flaşlarından geçilmeyecek. Hemen her gün istifa haberleri duyacağız.” İfadelerini kullandı. Ayrıca yeni partinin olası bir seçim olması durumunda seçimde alacağı oy oranının yüzde 30 bandında olduğunu iddia etti.

 

“Şanlıurfa’da da yeni parti çok güçlü”

Takipçisi tarafından kendisine yöneltilen, “Babacan’ın kalesi hangi il olacak Ankara mı?” sorusu üzerine Twitter fenomeni, “İstanbul, Ankara, Antalya, Mersin, Kayseri, Erzurum, Adana, Sivas, Gaziantep, Denizli, Bayburt, Bingöl, Malatya, Ordu, Şanlıurfa, Konya, Kocaeli, Hatay, Samsun ve Balıkesir'de çok güçlü yeni parti. Sandığınızdan daha güçlü.” Cevabını verdi. Yeni kurulacak olan partinin güçlü olduğu iller içinde Şanlıurfa’nın da olması dikkat çekti. Ak Parti’nin kurulduğu günden beri sürekli olarak en yüksek oy aldığı iller arasında olan Şanlıurfa’nın yeni kurulacak partinin güçlü olduğu iller arasında da gösterilmesi acaba sorularının akıllara gelmesini sağladı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı