Yetim: Bizim için lig yeni başladı
Haber
06 Kasım 2020 - Cuma 14:51
 
Yetim: Bizim için lig yeni başladı
Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme turunda alınan mağlubiyetin ardından Şanlıurfaspor kulüp başkanı Emin Yetim, Hatayspor maçını ve göreve geldiği süreci değerlendirdi. Kupaya 3. Eleme turunda Süper lig ekibine karşı iyi oyununa rağmen veda eden Şanlıurfaspor’da Başkan Emin Yetim, “Bizim için lig yeni başladı” dedi.
SPOR Haberi
Yetim: Bizim için lig yeni başladı

 

Şanlıurfaspor’un Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme turunda Hatayspor’a karşı alınan mağlubiyetin ardından kulüp başkanı Emin Yetim açıklamalarda bulundu. Açıklamasında geçmiş dönemdeki başarısızlıklarının sebeplerini ve yeniden başkan olma sürecindeki zorlukları aktaran Başkan Emin Yetim, önümüzdeki haftalarda Hatay maçında sergilenen oyundan daha iyi bir futbol ortaya koyacaklarını ifade etti. Şanlıurfaspor’un daha iyi seviyelere geleceğini vurgulayan Başkan Yetim, ligin kendileri için yeni başladığını da söyleyerek umut meşalesini yaktı.

 

“Bizim İçin Lig Yeni başladı”

Açıklamalarına Hatayspor maçına değinerek başlayan ve Şanlıurfaspor’un kalan maçlarda Hatayspor karşısında oynanan futboldan daha iyi bir futbol sergileyeceğini dile getiren Başkan Emin Yetim, ligin kendileri için yeni başladığını vurguladı. Hatay’da alınan 2-1’lik mağlubiyetin ardından sarı yeşilli futbolcuların mücadelelerini tebrik ederek sözlerine başlayan Başkan Yetim, “Değerli spor severler Şanlıurfaspor’un cefakar taraftarları öncelikle Hatayspor-Şanlıurfaspor maçından dolayı futbolcu kardeşlerimi teknik ekibi ve yönetimi tebrik ediyorum bundan sonraki lig maçlarında dün sergiledikleri futboldan daha iyi futbol oynamalarını temenni ediyor ve inanıyoruz yönetim olarak artık bizim için lig yeni başladı parolasıyla Allah’ın izniyle istediğimiz seviyelere hep birlikte geleceğiz.” dedi.

 

“Vaatler Yerine Getirilmediği İçin Başarı Elde Edememiştik”

Açıklamasının devamında geçmişteki başkanlık sürecinin şehrin önde gelenlerinin verdikleri vaatleri yerine getirmemesinden dolayı başarıyla sonuçlanmadığını söyleyen Şanlıurfaspor kulüp başkanı Emin Yetim ayrıca tekrardan başkanlığa gelme sürecini de anlattı. Geçmiş başkanlık döneminde yaşananları ve tekrar başkan olma sürecini anlatan Başkan Yetim,  kamuoyunu aydınlatmak adına süreci şu ifadelerle özetledi; “Daha önceki yıllarda Şanlıurfaspor yöneticiliğimiz zamanında da 2 yıl üst üste çok iyi kadrolar kurmuştuk ve maalesef lig başladığından 3-5 hafta sonra Şehrin yöneticilerinin lig başlamadan önce verilen vaatleri maddi destekleri yerine getirmedikleri için başarı elde edememiştik ve vermemiz gereken paranın iki katına ayrıca bizlere geri döndüğüne hepimiz şahit olduk. Bu yıl geçmiş yöneticilerden farklı yönetim olduğu için (siyasi ve yerel yöneticilerden bahsediyorum) tekrardan taraftarlarımızın çoğu ve siyasi idarecilerimizin isteğiyle yok olmaya terk edilmiş bir kulübün yeniden yaşatma konusunda girişimde ateşten gömleği yeniden giymemizi istediler talep ettiler ve konu memleket meselesi şehrimizin marka değerinin yok olması olduğu için yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte hiç tereddüt etmeden o ateşten gömleği giydik.

 

“Siyasi Yöneticiler Şanlıurfaspor’u Bu Hale Getirdi”

Şanlıurfaspor’un şu anki durumunda eski dönemlerdeki siyasi yöneticilerin büyük rolü olduğunu dile getiren Başkan Yetim tekrardan göreve geldiklerinde yönetim olarak kendilerini zorlu bir dönemin beklediğinin farkında olduklarını vurgulayıp açıklamasına, “Ligler başlamasına rağmen işimizin çok zor olduğunu bile bile benim ve arkadaşlarımızın kafamızdaki soru işareti bize maddi manevi anlamda söz veren siyasi ve diğer şehrin yöneticileri sözlerinde dururlar mı, bizi yarı yolda geçmişte yaşadığımız sıkıntıları bize yaşatırlar mı? Bir önceki dönemdeki siyasi yöneticilerin Şanlıurfaspor’u bu hale getirdiklerini defalarca söz verip yerine getirmediklerini şu anki yöneticilerimize söyledik eğer aynı sıkıntıları bizlere sizlerde yaşatacaksanız biz bu işi sadece yönetim kurulu arkadaşlarımızla yürütemeyeceğimizi verilecek emeklerimize paralarımıza yazık edersiniz dedik. Hayır kesinlikle her türlü maddi manevi yönetimin yanında olacaklarını beyan ettiler ve bizde yönetimi kurup bir haftalık kısa bir zamanda bismillah diyerek başladık gece gündüz mücadele ederek Allah’ın izniyle transfer yasağını aştık ve yeni transferler yaptık çok şükür süreci sizde yakinen takip ediyordunuz ancak yeni kadro kamp yapmamış ligler başlamış 4 haftasında takım hazır olmamasına rağmen maçlara başladı.” ifadeleriyle sürdürdü.

 

“Eksiklerimiz Halen Giderilmedi”

Açıklamasının son bölümünde ise takımdaki futbolcu peşinatları, personel eksikliği ve saha çimleri gibi sorunlarının defalarca dile getirilmesine rağmen hala somut bir adım atılmadığına veryansın eden Başkan “Geçmişte yapılan yanlışların daha kötüsünü yaşayacağımızın belirtilerini hissediyorum” dedi. Kulübün eksiklerine sitem eden Başkan Yetim açıklamasını, “Futbolculara verilmesi gereken peşinatlar verilmemiş ve çoğuna hiç ödeme yapılmadan bu ödemelerin yapılmasını defalarca şehrimizin idarecilerine söylememize rağmen halen ödeme yapamadık tesislerde personel eksikliği saha çimleri diğer çok sayıda eksiklerde halen giderilmedi kongreden önce bize verilen sözlerle defalarca bir önceki siyasi yöneticilerin bize yaptıklarını dememize rağmen eğer daha önceki yıllarda bize yapılan yani Şanlıurfaspor’u kaderine terk edecekseniz hiç bu işe girmeyelim maddi manevi sıkıntılara girmeyelim dememize rağmen gelinen noktada geçmişte yapılan yanlışların daha kötüsünü yaşayacağımızın belirtilerini hissediyorum. Biz yönetim olarak maddi manevi yapılması gerekenin çok fazlasını yaptığımızda emin olmanızı istiyorum çoğuna da şahit olmuşsunuzdur taraftarlarımız aynı şekilde kimin kafasın da ne hesap var bilmiyorum ama bu memleketin marka değerine ihanet edenleri de gün gelir bu memleketin insanları da hesabını soracaklarını da unutmasınlar ŞANLIURFASPOR BU ŞEHRİN TEK MARKA DEĞERİDİR” diyerek sonlandırdı.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı