Yazı Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 14:55 Bu yazı 893 kez okundu
 
Cumhurbaşkanımıza teşekkürler
Şerif ÇELİKAY
damgam
 
 

 

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin , uluslararası arenada sadece terör örgütlerinin geleceğe yönelik plan ve projelerini darmadağın eden stratejisi , gerek TSK gerek iktidarın basireti gerekse MİT'in organizesi ile bir birliktelik ruhunun inşaası , bu göğüs kabartan durumunun en somut göstergesidir .

 

Başta ABD olmak üzere NATO ve Avrupa ülkeleri Türkiye'yi küstahça işgalci olarak nitelemeleri , tükürüklerini yalayarak birer birer inlerinden çıkıp Türkiye ile uzlaşı startını başlatmaları , kimin kime diz çöktürdüğünün dünya kamuoyunca görülmüş ve bu tür illegal yapılara yardım ve yataklık edenlerin karizmasını yerle yeksan etmiştir .

 

Dünya ülkeleri şunu iyi bilmelidirler ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti PKK/PYD/DEAŞ gibi örgütlerle savaşırken , kimseden medet ummuş değil bilâkis Ortadoğu'da güvenliğin ve barışın inşaası için batılılara hem uluslararası antlaşmalar hem de dünyada hukukun üstünlüğünü zırvalayanlara bu normlara uymaları için sadece çağrıda bulunmuştur .

Türkçede bir tabir vardır , her şeyde bir hayır vardır diye ... Şimdi meseleye sadece sahada yada diplomaside kazanılmış bir zaferden çok Suriyede yeni bir yapılanma yeni bir anayasa ve sonrası bütün mülteci kardeşlerimizin kendi yaşam alanlarında bıraktıkları hayatı yeniden  inşaa etmesidir diye düşünüyorum . Tek temennimiz durumların bu yönde gelişip düzelmesidir . Ayrıca buradan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a dik ve kararlı duruşundan ötürü teşekkür ediyorum . Rabbim , gurup ruhu içinde vatan aşkıyla organize olmuş tüm birimlerimizin yâr ve yardımcısı olsun .

 
Etiketler: Cumhurbaşkanımıza, teşekkürler,
Yorumlar
Haber Yazılımı